Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wyprzedaży w Sopocie ciąg dalszy. Tokarska w Tauronie

Wyprzedaży w Sopocie ciąg dalszy. Tokarska w Tauronie

fot. archiwum

Kadra Atomu Trefla Sopot kurczy się w zastraszającym tempie. Potwierdziły się nasze doniesienia o transferze 21-letniej środkowej Mai Tokarskiej, która podpisała nową umowę i po roku spędzonym w Sopocie związała się z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

Świeżo upieczonym mistrzyniom Polski bardzo ciężko będzie obronić tytuł. Przypomnijmy, że w trakcie minionego sezonu z powodów finansowych ekipę opuściły trzy zawodniczki: Neriman Özsoy, Amaranta Fernandez Navarro oraz Dorota Świeniewicz, która tym samym zakończyła zawodniczą karierę. "Atomówkom" udało się jednak przetrzymać pozasportowe zawirowania i wyrwać krajowy tytuł siatkarkom z Muszyny.

Przyszłość mistrzyń Polski nie wygląda jednak zbyt różowo. Zespół już opuścił dotychczasowy szkoleniowiec Alessandro Chiappini, który po dwóch latach spędzonych w Sopocie przeniósł się do azerskiego Baku, gdzie od nowego sezonu poprowadzi tamtejszy Azerrail. Z Treflem pożegnała się również Paulina Maj. Libero reprezentacji Polski w nadchodzących rozgrywkach reprezentować będzie barwy Muszynianki. Wprawdzie te dwie luki zostały zapełnione, bowiem wraz z początkiem czerwca drużynę obejmie Jerzy Matlak, a kontrakt z Treflem podpisała już Mariola Zenik, jednak na tym aktywność działaczy z Sopotu, nie licząc pozyskania Doroty Pykosz, się kończy. Z tegorocznego składu pozostały jedynie dwie siatkarki: rozgrywające Izabela Bełcik i Dorota Wilk. Wprawdzie ważny kontrakt z sopockim klubem ma Magdalena Saad, ale wobec przejścia do Atomu Zenik, była siatkarka AZS Białystok ma raczej marne szanse na grę w pierwszym składzie.

Ekipę z Wybrzeża z każdym dniem, niczym tonący okręt, opuszczają kolejne zawodniczki. Oprócz wspomnianych Özsoy, Fernandez, Świeniewicz i Maj w przyszłym sezonie zabraknie Katarzyny Koniecznej, Eleonory Dziękiewicz, Małgorzaty Kożuch, Alishy Glass i Coriny Ssuschke-Voigt.Potwierdziły się nasze informacje o transferze 21-letniej Mai Tokarskiej. Ze względu na obowiązujący do końca maja kontrakt młoda środkowa nie może jeszcze potwierdzić tych doniesień, ale wydaje się niemal pewne, że w nowym sezonie zasili ona szeregi ekipy Waldemara Kawki, zastępując tym samym Małgorzatę Lis.

* więcej w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved