Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Siedlcach trzon zespołu bez zmian

W Siedlcach trzon zespołu bez zmian

fot. archiwum

KPS Jadar Siedlce rozpoczął kompletowanie składu na nowy sezon 2012/13. Umowy z klubem przedłużyło czterech zawodników występujących w minionym sezonie w wyjściowej „szóstce": Jakub Bucki, Mateusz Jasiński, Witold Chwastyniak oraz Damian Kaniowski.

Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się, że 32-letni Witold Chwastyniak nie będzie dłużej pełnił funkcji pierwszego trenera zespołu z Siedlec, ponieważ chciałby skupić się na karierze siatkarza. Dziś wiemy już, że będzie kontynuował ją w czarno-biało-czerwonych barwach. Mierzący 192 centymetry wzrostu środkowy to trzykrotny złoty medalista pierwszej ligi, a także zdobywca Pucharu Polski (z AZS Częstochowa). W minionym sezonie doświadczony zawodnik pełnił funkcję kapitana drużyny, wraz z Jakubem Kowalczykiem tworzył jeden z najgroźniejszych duetów środkowych na zapleczu PlusLigi.

Kolejny rok w Siedlcach spędzi także Jakub Bucki, niespełna 24-letni atakujący. W minionym sezonie były zawodnik Jadaru Radom w znacznej mierze stanowił o całkowitej sile ognia siedleckiego zespołu, prezentując się bardzo dobrze zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki. Zdaniem wielu specjalistów mierzący 197 centymetrów wzrostu Bucki to jeden z największych w kraju talentów na swojej pozycji.

Kolejnym siatkarzem, który nadal będzie występował w trykocie KPS-u, jest były reprezentant Polski juniorów Mateusz Jasiński. W sezonie 2011/12 23-letni zawodnik tworzył pospołu z Radosławem Zbierskim parę podstawowych przyjmujących. W przeszłości siatkarz ten bronił barw ekip Jokera Piła, GTPS-u Gorzów Wielkopolski i MKS MDK Warszawa. Podobnie jak wyżej wymieniony atakujący, także Jasiński wymieniany jest w gronie młodych polskich siatkarzy o kolosalnym wręcz potencjale.Umowę przedłużył również Damian Kaniowski. 26-letni libero dołączył do zespołu w połowie minionego sezonu i wniósł do jego gry nową jakość. To między innymi jego czujności w obronie i bardzo dobrze rozwiniętemu zmysłowi „czytania gry” Siedlce zawdzięczają utrzymanie w pierwszej lidze. W wywiadzie sprzed kilku tygodni były libero Pekpolu Ostrołęka przyznał, że podoba mu się miasto i chętnie zostanie w nim dłużej – tak też się stało.

– Cieszymy się, że będziemy mogli dalej współpracować z tymi zawodnikami – powiedział zadowolony menedżer Paweł Burzec. – Każdy z nich dołożył cegiełkę do utrzymania KPS-u w pierwszej lidze. Przed nami nowe wyzwania w sezonie 2012/13.

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved