Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Gorzowie rozważają wszystkie warianty

W Gorzowie rozważają wszystkie warianty

fot. archiwum

Wciąż nie wiadomo co dalej z gorzowską siatkówką. Po bardzo ciężkim sezonie drużyna utrzymała się w rozgrywkach w pierwszej lidze. Dofinansowanie przez miasto zespołu drastycznie się zmniejszyło, przez co działacze rozważają degradację zespołu o klasę niżej.

W grudniu do mediów trafiła informacja, że klub GTPS może się rozpaść. Działacze robili, co mogli, aby przetrwać ten ciężki okres. Udało się dokończyć rozgrywki, a zespół utrzymał się w pierwszej lidze. Okazuje się, że zmniejszenie dotacji z miasta na siatkówkę jest na tyle duże, że klub nie będzie w stanie stworzyć odpowiedniego budżetu, aby przetrwać kolejny sezon na zapleczu PlusLigi. – Koszt utrzymania się w pierwszej lidze szacujemy na 700 tys. złotych, w drugiej na 400 tys. złotych. Teraz możemy porównać to z tym, co otrzymaliśmy od miasta, czyli 60 tys. – mówi o sytuacji Zenon Michałowski, wiceprezes GTPS-u.

Nad gorzowską siatkówką unoszą się ciemne chmury. Działacze nie poddają się i wciąż walczą, aby drużyna przystąpiła do kolejnego sezonu. Jednak wciąż nie wiadomo na jakim szczeblu rozgrywek GTPS miałby wystartować. – Rozważamy wszystkie możliwości. Od zakończenia działalności, poprzez start w drugiej lidze, do gry w pierwszej lidze. Wszystko będzie zależało od ruchów miasta – komentuje Krzysztof Śmigiel, wiceprezes GTPS-u.

Działacze obecnie rozmawiają z zawodnikami, którzy grali w poprzednim sezonie w barwach GTPS-u. Graczom przedstawione są warianty, nad którymi rozważają włodarze klubu.Ostatnio pojawiły się również spekulacje o sprzedaży miejsca w pierwszej lidze. Potencjalnym kupcem miała być drużyna z Wyszkowa. Na oficjalnej stronie internetowej klubu Camper pojawiła się informacja, że zespół w przyszłym sezonie będzie występować na zapleczu pierwszej ligi. – Na razie nie podajemy informacji na ten temat – skomentował krótko Paweł Knochowski, manager klubu z Wyszkowa.

* Autor tekstu: Radosław Siuba (66-400.pl)

źródło: 66-400.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved