Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Starzy znajomi i debiutanci, czyli przeciwnicy Polaków w LŚ

Starzy znajomi i debiutanci, czyli przeciwnicy Polaków w LŚ

fot. archiwum

W rozpoczynających się za trzy dni rozgrywkach Ligi Światowej Polacy zmierzą się w Toronto z Kanadą, Finlandią i Brazylią. Podopieczni Andrei Anastasiego zagrają przeciwko kilku zawodnikom, których znają jak łyse konie.

Najbardziej „polska” wydaje się być reprezentacja Finlandii. Po pierwsze dlatego, że prowadzi ją były szkoleniowiec Skry Bełchatów i naszej reprezentacji Daniel Castellani, a od najbliższego sezonu nowy trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z drugiej strony biało-czerwoni zmierzą się z siatkarzami, którzy na co dzień grają bądź też grali w PlusLidze. Chodzi tu przede wszystkim o byłego zawodnika Asseco Resovii Rzeszów, a obecnego atakującego Trefla Gdańsk Mikko Oivanena, jak również jego klubowego kolegę Mattiego Hietanena. Innym Finem, którego mieliśmy okazję oglądać w tym roku na boiskach polskiej ekstraklasy, jest przyjmujący Delecty Bydgoszcz Antti Siltala. W ekipie Daniela Castellaniego na tej pozycji znaleźli się jeszcze dwaj starzy znajomi z PlusLigi: 36-letni weteran i kapitan ekipy Suomi Tuomas Sammelvuo, były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a także Olli Kunnari, który w latach 2008-2009 bronił barw olsztyńskiego AZS.

Znajomych twarzy nie zabraknie również w ekipie gospodarza pierwszego turnieju. W reprezentacji Kanady występuje były przyjmujący i libero Skry Bełchatów oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Dan Lewis, który w Polsce spędził trzy sezony i właśnie w naszym kraju święcił największe triumfy w swojej karierze. To przecież z ekipą Daniela Castellaniego dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, jak również po krajowy puchar, czy też brązowy medal Ligi Mistrzów, wywalczony w Łodzi. W tym samym mieście, już jako zawodnik słoweńskiego ACH Volley Bled (dziś Lublana), otrzymał tytuł najlepszego przyjmującego Champions League. Obok niego w reprezentacji prowadzonej przez Glenna Hoaga znalazł się środkowy Farta Kielce Adam Kamiński oraz grający na tej samej pozycji Justin Duff z Arkasu Spor Izmir, przeciwko któremu w tym sezonie Ligi Mistrzów dwukrotnie grali siatkarze ZAKSY.

Najbardziej niewiadomą wydaje się być postawa Brazylijczyków. W ekipie Bernardo Rezende znaleźli się znani, lubiani i szanowani na całym świecie zawodnicy, których specjalnie przedstawiać nie trzeba: Ricardo, Rodrigao, Gustavo, Giba, Sergio, Dante, Murilo, Vissotto. W tym roku w ekipie Canarinhos oglądać będziemy jednak dwóch debiutantów, o których siatkarski świat wie niezbyt wiele, a których formy wszyscy są niezmiernie ciekawi. Mowa o przyjmujących: Lorenie oraz o 20-letnim Ricardo Lucarellim.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved