Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Przeciwnicy Polski w LŚ – reprezentacja Brazylii

Przeciwnicy Polski w LŚ – reprezentacja Brazylii

fot. archiwum

Pierwszym rywalem Polaków w rozpoczynającej się w najbliższy weekend 23. edycji Ligi Światowej będzie Brazylia, najbardziej utytułowany zespół ostatnich lat. Biało-Czerwoni mają bardzo niekorzystny bilans z tą ekipą, ostanie zwycięstwo odnieśli w 2002 roku.

Brazylijczycy od lat są dyżurnymi faworytami we wszelkich światowych rozgrywkach, a lista ich osiągnięć jest imponująca: aktualni mistrzowie świata (trzykrotnie z rzędu zdobywali ten tytuł), dwukrotni mistrzowie olimpijscy (w 1992 i 2004 roku), dziewięciokrotni triumfatorzy Ligi Światowej, do tego trzeba dodać liczne medale w kolorze srebra i brązu oraz tytuły mistrza Ameryki Południowej, gdzie królują bezapelacyjnie. Jednak ostatnia edycja popularnej „światówki” pokazała, że niezwyciężonych „Canarinhos” można pokonać. W finale turnieju rozgrywanego w Gdańsku i Sopocie podopieczni Bernardo Rezende przegrali w finale 2:3 z Rosją. W roku olimpijskim z pewnością jednak siatkarze z Kraju Kawy będą chcieli wrócić na tron.

Do drużyny, która powalczy o kolejny złoty medal, brazylijski szkoleniowiec oprócz tak doświadczonych zawodników jak Giba, Murilo czy powracający do kadry po pięciu latach przerwy rozgrywający Ricardo Garcia, powołał też absolutnych debiutantów: Ricardo Lucarelli i Lorena. Jednak w pierwszym turnieju, który już w piątek rozpocznie się w Toronto, trener nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich graczy. Nadal kontuzjowany jest Leandro Vissotto. Giba przechodził niedawno zabieg chirurgiczny lewej nogi i wraca do formy, a Murilo skarży się na problemy z prawym ramieniem. – W tym momencie nasze wysiłki koncentrują się na tym, by wszyscy zawodnicy byli w jak najlepszej formie. Przed nami igrzyska olimpijskie i podejmiemy wszelkie środki ostrożności, tak by byli oni w dobrej kondycji – mówi Bernardinho. Tak więc najprawdopodobniej kibice będą mieli okazję obejrzeć w akcji absolutnych debiutantów w kadrze, którzy wystąpią pod nieobecność niedysponowanych gwiazd.

Brazylijczycy już na „dzień dobry” staną na drodze Polaków w rozgrywkach grupy B Ligi Światowej. Biało-czerwoni mają wyjątkowo niekorzystny bilans spotkań z tą drużyną, można wręcz powiedzieć, że zahacza to o pewnego rodzaju fenomen. Ostatni raz nasi siatkarze pokonali w meczu na punkty graczy z Ameryki Południowej w fazie grupowej „światówki” w 2002 roku. Od tamtej pory Polacy ponosili z „Canarinhos” porażki (gwoli ścisłości za wyjątkiem jednego meczu towarzyskiego), w tym chyba najsłynniejszą w 2006 roku w finale mistrzostw świata, gdzie podopieczni trenera Rezende rozgromili polskich zawodników 3:0. W ostatnim pojedynku pomiędzy obiema ekipami, który rozgrywany był podczas ubiegłorocznego Pucharu Świata, podopieczni Andrei Anastasiego mieli szansę przerwać tę nieszczęsną passę. W meczu, który dla obydwu drużyn miał ogromne znaczenie ze względu na końcową kolejność w turnieju, biało-czerwoni prowadzili w meczu 2:0 i 13:8 w trzecim secie. Nie wykorzystali jednak okazji, by odnieść zwycięstwo i ostatecznie przegrali 2:3. Czy nasi siatkarze wreszcie się przełamią i pokonają Brazylijczyków? Potencjał mają, a najważniejsze wydaje się być nastawienie psychiczne. Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę, o godzinie 2 w nocy czasu polskiego.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved