Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Na gdańskiej plaży zagrają o medale AMP

Na gdańskiej plaży zagrają o medale AMP

fot. archiwum

W dniach 26-27 maja 2012 na plaży miejskiej w Gdańsku Brzeźnie odbędzie się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Do Gdańska przyjadą po 32 najlepsze pary żeńskie i męskie wyłonione w dwóch etapach eliminacji.

W Trójmieście zawodniczki i zawodnicy walczyć będą o medale i Akademickie Mistrzostwo Polski, a także o prawo startu w przyszłorocznych Akademickich Mistrzostwach Europy.

– Cieszy nas, że Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej po roku przerwy wraca do Gdańska, wcześniej rok w rok organizowaliśmy te zawody i cieszyły się one dużym zainteresowaniem kibiców spacerujących po molo w Brzeźnie. W ubiegłym roku z okazji jubileuszu AZS Szczecin impreza przez Zarząd Główny AZS została powierzona tej organizacji (zawody odbyły się w Pogorzelicy). W tym roku finał powraca do Trójmiasta – mówi organizator finału AMP, Piotr Walczak.

W ubiegły weekend odbyły się rozgrywki wojewódzkie, w nadchodzącym miesiącu w czterech miastach odbędą się rozgrywki strefowe. Do ogólnopolskiego finału awansuje osiem najlepszych zespołów z każdego półfinału.Gry eliminacyjne turnieju finałowego rozpoczną się 26.05.2012 od godz. 9.00. Turniej rozgrywany będzie systemem brazylijskim. W drugim dniu zawodów zaplanowano gry półfinałowe oraz finał rozgrywek.

Organizatorami zawodów jest: Klub AZS Uniwersytet Gdański, MOSiR Gdańsk i
AZS Organizacja Środowiskowa w Gdańsku.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved