Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Castellani zapowiada walkę o mistrzostwo Polski

Daniel Castellani zapowiada walkę o mistrzostwo Polski

fot. archiwum

Czuję się w Polsce zupełnie jak w domu - mówi o sobie trener Daniel Castellani. Argentyńczyk doprowadził biało-czerwonych do pierwszego w historii mistrzostwa Europy, a teraz wraca na ligowe parkiety w roli szkoleniowca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

– Nie mógłbym chyba sobie wymarzyć lepszego miejsca pracy – zapewnia Daniel Castellani w rozmowie z „Super Expressem”. – Propozycja z Kędzierzyna była atrakcyjna i wcale nie mówię o pieniądzach. Chodzi o to, że będę pracował w mocnym klubie z ambicjami.

I od razu widać, że przyjście Castellaniego zmobilizowało gwiazdy do pozostania w ZAKSIE. Po trzecim miejscu w ubiegłym sezonie w Kędzierzynie-Koźlu szykowała się zawierucha. Odszedł prezes Kazimierz Pietrzyk, przewidywano, że drużyna się rozpadnie. Nic z tych rzeczy: najpierw pozostanie ogłosił francuski atakujący Antonin Rouzier, potem szybko dołączyli do Francuza reprezentanci Polski – Paweł Zagumny i Michał Ruciak.

Jakby tych atutów było mało, asystentem Castellaniego został Sebastian Świderski, który w tym roku zakończył karierę zawodniczą.– Z Sebą często rozmawiam telefonicznie i razem budujemy tę drużynę – opowiada argentyński trener. – Teraz potrzebujemy jeszcze dwóch zagranicznych przyjmujących. Ucieszyłem się, że to właśnie „Świder” zostanie drugim trenerem, to niezwykle kompetentna osoba, współpracuje nam się znakomicie. Wspaniale, że będzie mógł się rozwijać jako trener, i to w klubie, z którym tak wiele go łączy. Czy będę jego nauczycielem? Tak naprawdę sam chciałbym się czegoś nauczyć od niego – przekonuje Castellani, który w ZAKSIE ma ściśle określony cel.

– Powalczymy o złoto polskiej ligi – zapowiada nowy trener kędzierzynian. – Poprzedni sezon, w którym Skra nie dała rady Resovii, pokazał, że nikt nie ma monopolu na wygrywanie.

źródło: gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved