Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wojciech Stępień: Każdy chce już zakończyć sezon

Wojciech Stępień: Każdy chce już zakończyć sezon

fot. archiwum

- Mamy świadomość, że będziemy mieli bardzo krótką przerwę. To nie poprawia mobilizacji. W takiej sytuacji trudno utrzymać koncentrację, ale na szczęście nie zauważyłem jakiegoś rozprężenia - mówi trener Czarnych Radom, Wojciech Stępień.

Siatkarze Czarnych Radom po wygraniu rywalizacji w grupie 3. II ligi mężczyzn oczekują na turniej finałowy, który rozstrzygnie o awansie do I ligi. – To pierwszy raz, kiedy dla mnie tak długo trwa sezon. Nie chodzi jedynie o to, że za tydzień mamy finał zmagań drugoligowych. Wcześniej mieliśmy wiele przerw, które przeszkadzały utrzymać odpowiedni rytm. Powiem wprost: tak długi i przerywany sezon jest nieprzyjemny – nie ukrywa trener radomian, Wojciech Stępień.

Czarni chcieli wykorzystać przerwę na rozegranie jakiegoś meczu towarzyskiego, ale ciężko im było znaleźć sparingpartnera. Większość drużyn ligowych jest już w fazie roztrenowania po sezonie, a radomianom nie udało się namówić na mecz z trenującymi w Spale kadrowiczami sztabu szkoleniowego reprezentacji. W turnieju finałowym w Kętach w pierwszym dniu rywalem Czarnych będzie zespół gospodarzy. – W porównaniu do ubiegłego roku, gdy graliśmy w jednej grupie, w zespole nie doszło do wielu zmian. Młody zespół, oparty głównie na wychowankach nabrał jednak doświadczenia i jak wszystkie zespoły z południa kraju odznacza się wielką walecznością – mówi o rywalu na łamach Echa Dnia Wojciech Stępień. – Obecność Poznania jest zaskoczeniem, bo Krispol Września uchodził za największego faworyta 1. grupy. Będziemy mieli zapisy ich spotkań. O wygranej Rzeszowa w finale 4. grupy z Avią Świdnik zadecydowały dosłownie pojedyncze akcje. To porównywalne drużyny, a Avia jest nam znana. Ale nie ma co patrzeć na przeciwników. Każdy będzie starał się nam przeciwstawić, a my musimy zagrać jak najlepiej – dodaje szkoleniowiec radomian.

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved