Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dębowianka Dębowiec coraz bliżej II ligi kobiet

Dębowianka Dębowiec coraz bliżej II ligi kobiet

Siatkarki Dębowianki Dębowiec wykonały kolejny spory krok w kierunku II ligi kobiet. W sobotę w pierwszym meczu barażowym pokonały w Łodzi ŁKS 3:2 i do awansu brakuje im tylko wygranej we własnej hali. Rewanż już w najbliższą niedzielę w Cieszynie.

UKS Dębowianka Dębowiec był gospodarzem turnieju finałowego o II ligę kobiet, jednak po porażce w tie-breaku w ostatnim meczu z Victorią Lubliniec zajął w nim ostatecznie 2. miejsce. Siatkarki z niewielkiej miejscowości pod Cieszynem walczą więc jeszcze o II ligę w barażach, w których los skojarzył je z Łódzkim Klubem Sportowym. Pierwszy mecz rozegrany w sobotę w Łodzi, który obfitował w emocje i zwroty akcji, ostatecznie padł łupem zawodniczek z woj. śląskiego. Spotkanie doskonale rozpoczęły łodzianki, które po doskonałych zagrywkach Karoliny Góry prowadziły już 5:0. Podopieczne trenera Włodzimierza Habarty opanowały jednak swą grę i dość szybko wyrównały stan seta. Wyrównana walka punkt za punkt trwała do stanu 18:18, potem przewagę objęły zawodniczki trzecioligowca. Trener ŁKS Michał Cichy przy stanie 18:21 wykorzystał już drugą przerwę, nie znalazł jednak sposobu na doskonale dysponowane Justynę Neniczkę oraz Monikę Pisiut. Seta zwycięstwem Dębowianki do 21 zakończyła skutecznym atakiem Neniczka.

W drugiej partii trener Michał Cichy zmienił rozgrywającą, a gra łodzianek, zwłaszcza w przyjęciu zagrywki, wyglądała już o wiele lepiej. Skutecznie ze skrzydeł atakowały Julia Gruszecka i Martyna Witkowska, a w bloku z dobrej strony pokazywała się Aleksandra Mielczarek. Mimo lepszej gry drugoligowca przyjezdne wcale nie wydawały się być zespołem gorszym i prowadziły wyrównaną walkę aż do stanu 22:21 dla ŁKS. W końcówce seta udane zbicie Marty Żmudzińskiej i blok Mielczarek pozwoliły na wyrównanie stanu spotkania. Łodzianki od mocnego uderzenia rozpoczęły trzecią partię, w której od początku do końca dyktowały warunki gry. Skuteczność odzyskała Żmudzińska, ŁKS ograniczył błędy własne, a siatkarki Dębowianki miały problem z odbiorem zagrywki i wyprowadzaniem ataku. Wygrana podopiecznych trenera Michała Cichego do 17 była potwierdzeniem dobrej gry ŁKS i dobrym znakiem na kolejny set.

W nim jednak do głosu doszły znów zawodniczki trzecioligowca, które już na początku seta uzyskały kilkupunktową przewagę. Łodzianki w pewnym momencie przegrywały już 11:18 i wydawało się, że tie-break jest kwestią czasu, ale nagle gra przyjezdnych się załamała. ŁKS zmniejszył przewagę do dwóch punktów, a nadzieja na szybsze zakończenie spotkania znów zagościła w sercach kibiców gospodyń. Dębowianka jednak znów uporządkowała swoją grę i przy stanie 24:18 miała pierwszą piłkę setową. Chwilę potem skutecznie atakowała Izabela Wrzos, potem dwa skuteczne bloki i atak Martyny Witkowskiej sprawiły, że zrobiło się 24:22 dla gości. Kolejna wymianę jednak skutecznym atakiem zakończyła Justyna Neniczka i było 2:2.

W tie-breaku niesione dopingiem swoich kibiców siatkarki z Dębowca szybko uzyskały przewagę i przy zmianie stron boiska prowadziły już 8:4. Po chwili było 11:7 dla gości i wtedy nastąpił kolejny zryw zawodniczek ŁKS. Po dwóch atakach Marty Żmudzinskiej i dwóch błędach Neniczki trener Włodzimierz Habarta poprosił o przerwę przy stanie 11:11. O tym, jak skutecznie wybił z rytmu rywala, świadczy fakt, że… do końca spotkania punkty zdobywały już tylko jego siatkarki. Wygrana 15:11 i 3:2 w całym spotkaniu sprawia, że Dębowianka jest już o krok od II ligi. Aby awans stał się faktem, w Cieszynie trzecioligowiec musi wygrać spotkanie. Łodzianki jednak tak łatwo nie oddadzą miejsca w II lidze i 20 maja zapowiadają się niezwykłe emocje.

ŁKS Commercecon Łódź – UKS Dębowianka Dębowiec 2:3
(21:25, 25:22, 25:17, 22:25, 11:15)

ŁKS: Chmielewska (10 pkt.), Witkowska (16), Góra (3), Mielczarek (11), Żmudzińska (12), Gruszecka (19), Markiewicz (libero) oraz Kucharska, Lipińska, Wrzos (3) i Kretek
Dębowianka: Szturc (10), Szczurek (6), Neniczka (17), Pisiut (20), Spaczek-Krzywoń (2), Janik (10), Szczypka (libero) oraz Haratyk (4) i Raabe