Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bułgarzy zorganizują jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny do IO?

Bułgarzy zorganizują jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny do IO?

fot. archiwum

W Sofii, gdzie rozgrywany jest turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, pozostały już tylko dwie drużyny. Włosi i Niemcy zagrają dzisiaj wieczorem w finale. Do Londynu pojedzie tylko zwycięzca, tymczasem w stolicy Bułgarii będzie rozegrany jeszcze jeden turniej.

W Sofii zostanie rozegrany jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Na razie są to nieoficjalne doniesienia, jednak jak udało się ustalić bułgarskim mediom, scenariusz ten jest bardzo możliwy. Po kończących się dzisiaj kwalifikacjach w stolicy Bułgarii, podobne turnieje miały być organizowane w Japonii, Włoszech i Niemczech. Wiadomo już, że paszporty do Londynu wywalczy zwycięzca dzisiejszego meczu, a jego miejsce jako gospodarza turnieju kwalifikacyjnego ma zająć Bułgaria. Bułgarzy swoje doniesienia opierają na rozmowach z anonimowymi informatorami, blisko związanymi z FIVB. Podobno Bułgarska Federacja Siatkówki i Ministerstwo Sportu potwierdziły, że są w stanie sfinansować jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który również zostałby rozegrany w Sofii.

Tymczasem informację o kolejnych kwalifikacjach potwierdziła bułgarska centrala na konferencji prasowej, zwołanej w celu poinformowania o zwolnieniu z funkcji trenera Radostina Stojczewa. Drugi turniej rozegrany będzie w Sofii 8-10 czerwca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved