Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Błękitni Ropczyce bliżej utrzymania w II lidze

Błękitni Ropczyce bliżej utrzymania w II lidze

Siatkarze II-ligowych Błękitnych Ropczyce pokonali w pierwszym meczu barażowym zespół LKS Caro Rzeczyca. Mecz od początku do końca był bardzo zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, w którym gospodarze zwyciężyli 15:12.

Pojedynek rozpoczął się od bloku Pawła Rusina na zawodniku gości i Błękitni jako pierwsi objęli prowadzenie. Drużyny toczyły wyrównany bój tylko na początku seta. Później dość nieoczekiwanie to przyjezdni zaczęli budować sobie przewagę i chwilę potem było już 12:6. Przewaga wzrosła do dziesięciu oczek (18:8), a gospodarze popełniali coraz więcej błędów. Niesieni dopingiem około trzydziestoosobowej grupy kibiców zawodnicy LKS Caro Rzeczyca pewnie zmierzali po zwycięstwo w secie i chwilę potem dopięli swego, wygrywając 25:16.

Pierwsze akcje drugiej partii również należały do gości. Przy stanie 3:0 o czas poprosił trener gospodarzy – Michał Betleja. Przerwa zadziałała mobilizująco na miejscowych – po kilku dobrych akcjach tablica wskazywała wynik remisowy (8:8). Dzięki dobrej zagrywce przyjezdni zdołali jeszcze odskoczyć na dwa punkty, lecz w środkowej fazie seta Błękitni doszli do głosu, wypracowując sobie lekką przewagę, której nie oddali już do końca tej partii.

Początek kolejnej odsłony miał wyrównany przebieg. LKS Caro Rzeczyca zdołał co prawda odskoczyć na trzy punkty, lecz miejscowi szybko odrobili straty, a po ataku w siatkę przyjmującego gości, grający trener rzeczycan – Jarosław Sobczyński – poprosił o trzydzieści sekund przerwy (15:15). W samej końcówce dobrze funkcjonował blok przyjezdnych. Po serii udanych zagrań w tym elemencie zawodnicy z województwa łódzkiego mieli piłkę setową. Ostatni punkt w tej partii podarował przyjmujący Błękitnych – Tomasz Kotyla, zagrywając w siatkę. Caro Rzeczyca prowadziła w Ropczycach już 2:1.

Czwarty set zaczął się po myśli gości, którzy szybko objęli prowadzenie 5:3. Podrażnieni takim obrotem sytuacji gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu i po ataku Dawida Roga na tablicy widniał wynik 6:5. Błękitni stopniowo wypracowywali sobie przewagę na boisku i gdy po prostej zaatakował Paweł Rusin, było 20:17. Goście zdołali w tej odsłonie zdobyć jeszcze dwa punkty, a set zakończył serią mocnych zagrywek Rusin i o wyniku pierwszego meczu barażowego miał zadecydować tie-break.

Po wyrównanym początku, przy zmianie stron goście zdołali wyjść na dwupunktową przewagę. Błękitni szybko wyrównali, lecz chwilę potem przyjezdni ponownie prowadzili różnicą dwóch oczek. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Atak z przechodzącej piłki skończył Mateusz Goryl, który chwilę potem popisał się jeszcze dwoma blokami i drużyna z Podkarpacia miała trzy piłki meczowe. W kolejnej akcji goście zdołali jeszcze się obronić, lecz atakiem z lewego skrzydła Tomasz Kotyla zakończył ostatnią partię i Błękitni Ropczyce pokonali LKS Caro Rzeczyca 3:2.

Błękitni Ropczyce – LKS Caro Rzeczyca 3:2
(16:25, 25:22, 22:25, 25:19, 15:12)

Błękitni: Sroka, Rusin P., Kochan, Róg, Godek, Goryl, Marć (libero) oraz Kotyla, Rusin W. i Stojek