Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Policach budują skład na PlusLigę Kobiet

W Policach budują skład na PlusLigę Kobiet

fot. archiwum

Spore zmiany personalne zajdą w szeregach pierwszoligowego Chemika Police. Dziś na specjalnej konferencji prasowej oficjalnie przedstawiono nowy sztab szkoleniowy, a także zawodniczki przymierzane do gry w klubie. Padło kilka ciekawych nazwisk.

Policka drużyna w zakończonym sezonie 2011/2012 nie zdołała sobie wywalczyć miejsca premiowanego grą w PlusLidze Kobiet, bowiem w pierwszej rundzie play-off po zaciętym boju uległa ekipie Piecobiogazu Murowana Goślina. Klub ma pokaźnego sponsora, jakim są Zakłady Chemiczne Police, jest stabilny finansowo, co na pewno przyczyniło się do pojawiających się pogłosek, jakoby Chemik miał wykupić miejsce w PlusLidze Kobiet. Prezes Adam Kulbiej od samego początku konsekwentnie odpowiadał, że nie bierze w ogóle pod uwagę takiej opcji. W podszczecińskim miasteczku chcą zbudować zespół, który awans ma wywalczyć sobie drogą sportową. Obecnie trwają intensywne prace nad kształtem zespołu na nowy sezon.

Na czwartkowej konferencji prasowej oficjalnie przedstawiono nowego szkoleniowca, Mariusza Wiktorowicza. Jego asystentem został Jakub Krebok, który z Wiktorowiczem pracował już w Bielsku-Białej, gdzie pełnił rolę statystyka i asystenta trenera. Prywatnie jest synem byłego szkoleniowca reprezentacji Polski, Wiktora Kreboka. Kierownikiem drużyny nadal będzie Mariusz Florek, a masażystą Jakub Świeczkowski. Przedstawiono również zawodniczki, które na pewno w dalszym ciągu będą reprezentowały barwy Chemika, a mianowicie Justyna Raczyńska, Magdalena Soter, Kinga Zielińska, wracająca z wypożyczenia do Piasta Szczecin Aleksandra Pasznik oraz Joanna Nickowska, w której przypadku nie wyklucza się jednak wypożyczenia do innego klubu. Z zespołem natomiast pożegnają się: Ewa Kwiatkowska, Joanna Sowa, Małgorzata Sobolewska, Katarzyna Ostrowska, Katarzyna Bury, Petia Tsekowa, Julia Żernowa, Kristina Jordańska oraz Tamara Kaliszuk, która otrzymała co prawda propozycję pozostania w zespole, ale jej nie przyjęła z obawy na to, że w obliczu planowanych wzmocnień nie będzie miała wielu szans na grę.

Najciekawiej prezentuje się jednak przedstawiona podczas konferencji prasowej lista zawodniczek, które są przymierzane do Chemika Police. Wystarczy wspomnieć chociażby o reprezentantce Polski, Izabeli Żebrowskiej, czy mistrzyni Europy Joannie Mirek. Za rozegranie piłki odpowiadała będzie najprawdopodobniej albo Czeszka Lucie Muhlsteinova, albo Chorwatka Ana Grbac. Rozmowy prowadzone są także z kilkoma innymi, znanymi z PlusLigi Kobiet zawodniczkami: Katarzyną Mróz, Dominiką Sobolską, Aleksandrą Krzos czy Francuzką Veroniką Hudimą. Można powiedzieć, że szykuje się zespół, który już mógłby z powodzeniem rywalizować w ekstraklasie. Wkrótce mają być podpisywane umowy z zawodniczkami.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved