Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Co dalej z Jadarem AZS Politechnika Radom?

Co dalej z Jadarem AZS Politechnika Radom?

fot. archiwum

W połowie maja wyjaśni się sytuacja radomskich siatkarek występujących w rozgrywkach I ligi kobiet. Zeszłoroczny beniaminek wciąż poszukuje sponsora, który wspomógłby klub. W ostateczności w grę wchodzi sprzedaż miejsca na zapleczu ekstraklasy.

Czarne chmury zawisły miesiąc temu nad zespołem Jadaru AZS Politechnika Radom. Z siatkówki wycofał się główny udziałowiec zeszłorocznego beniaminka I ligi kobiet, Tadeusz Kupidura, a władze klubu rozpoczęły poszukiwania nowego sponsora z regionu, który przejąłby zespół za przysłowiową złotówkę. Dotychczasowe rozmowy z potencjalnymi inwestorami zakończyły się fiaskiem. Kiedy Kupidura był już niemal zdecydowany na sprzedaż miejsca jednemu z drugoligowców, nagle pojawiło się światełko w tunelu. Szóstą drużyną I ligi kobiet poważnie zainteresowana jest duża firma z okolic Radomia. – Możemy jedynie potwierdzić, że prowadzimy rozmowy z potencjalnym sponsorem. Jest jednak zbyt wcześnie, by móc powiedzieć, o kogo chodzi – tajemniczo powiedziały Strefie Siatkówki władze Jadaru AZS Politechnika. Jednocześnie rozmowy na temat sprzedaży miejsca w I lidze rozpoczął Tadeusz Kupidura, który w rozmowie z Gazetą Wyborczą nie ukrywał, że na brak zainteresowania nie może narzekać.
– Mamy kilka poważnych propozycji, ale wciąż czekamy na następne –
poinformował dotychczasowy szef Jadaru AZS Politechnika Radom.

Na decyzję z niecierpliwością czekają siatkarki tegorocznego beniaminka, które ważne kontrakty mają do końca maja, a już kuszone są propozycjami przez inne zespoły. – Gdyby doszło do sprzedaży miejsca w lidze, z pewnością dojdziemy z nimi do porozumienia. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy – powiedzieli działacze z Radomia. Przyszłość pierwszoligowca rozstrzygnie się w połowie maja. Wówczas ma być znany wynik rozmów z zainteresowanym przedsiębiorcą. Gdyby zakończyły się one niepowodzeniem, wówczas Tadeusz Kupidura wróci do zamrożonych do tego czasu negocjacji z drugoligowcami.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved