Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > „Bartman przyjmujący już nie istnieje”

„Bartman przyjmujący już nie istnieje”

fot. archiwum

Zbigniew Bartman rezygnuje z gry na przyjęciu. Po tym, jak w reprezentacji występował jako atakujący, w nowym klubie też chce występować na tej pozycji. - Bartman to atakujący, Bartman przyjmujący już nie istnieje - mówi.

Zaufałem selekcjonerowi Andrei Anastasiemu, który w zeszłym roku przestawił mnie na atak i opłaciło się – przyznaje w „Przeglądzie Sportowym”. – Wątpię, by kto inny zaryzykował tak jak on i wystawił mnie na ataku. Do tego trzeba mieć jaja i ogromną wiedzę.

W Jastrzębskim Węglu Zbigniew Bartman grał na przyjęciu. Po zakończeniu sezonu reprezentant Polski zdecydował się odejść z czwartego klubu PlusLigi. Powód? Siatkarz chce występować na pozycji atakującego, a w zespole pozostał Michał Łasko, który ma miejsce w pierwszej szóstce drużyny Lorenzo Bernardiego.

Nie wyobrażam sobie, żebym miał być drugim atakującym. Mam występować w kadrze, więc nie mogę stać w kwadracie dla rezerwowych. Jestem bardzo wdzięczny prezesowi Zdzisławowi Grodeckiemu, który pokazał wielką klasę. Pozwolił mi odejść, bo chcę się rozwijać – twierdzi Bartman, który nie spieszy się z szukaniem nowego pracodawcy. Siatkarz z wyborem klubu czeka do Ligi Światowej. – Moim celem na przyszły sezon jest gra na pozycji atakującego. Będę szukał porządnego klubu, choćby do ostatniego momentu. Koniec z rozmienianiem się na drobne!

Zanim Bartman zdecydował się na całkowite przejście na atak, przez kilka miesięcy rozważał grę na dwóch pozycjach. – Zacząłem się zastanawiać, czy może będę pierwszym, który połączy grę na przyjęciu z występami w ataku? Szybko jednak przyszło otrzeźwienie i uznałem, że dłużej nie mogę skakać z pozycji na pozycję – przyznaje siatkarz.

*Cały wywiad Kamila Składkowskiego w „Przeglądzie Sportowym”źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved