Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Pszczynie wysypią 400 ton piasku na rynku

W Pszczynie wysypią 400 ton piasku na rynku

fot. archiwum

W dniach 1-3 czerwca pszczyński rynek zamieni się w boisko do siatkówki plażowej. Inauguracja cyklu Plaża Open odbędzie się w Pszczynie. Plaża Open to cykl sześciu turniejów siatkówki plażowej zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Projekt „Plaża Open” to cykl turniejów siatkówki plażowej, który został zapoczątkowany w 2008 roku w Cieszynie. Obecnie zyskał zasięg ogólnopolski, gdyż na plażowej mapie w 2011 roku znalazło się 9 miast rozrzuconych po całej Polsce. Odwiedziliśmy między innymi Rynek w Cieszynie, Łódź, Karkonosze, Nową Sól, Piłę, Białystok i Mazury, a każdemu turniejowi towarzyszyła świetna atmosfera, zabawa i sport.

Tegoroczna trasa Plaży pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozpocznie się na Śląsku, a dokładnie w Pszczynie. Inauguracyjny turniej odbędzie się w pierwszy weekend czerwca (1-3.06). Wydarzenie będzie miało nietypową oprawę, ponieważ miejscem rozgrywek będzie pszczyński rynek. Kolejnym przystankiem będzie Cieszyn. Od 22 do 24 czerwca na rynku w Cieszynie w ramach turnieju odbędzie się Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej. Zapowiadają się więc rozgrywki na najwyższym poziomie, na które przyjadą najlepsze pary z całego województwa. Ostatnim miejscem na Śląsku, w którym zatrzyma się projekt Plaża Open, będzie Bielsko-Biała. Zeszłoroczny turniej na kąpielisku „Start” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego dołożono wszelkich starań, aby Plaża Open ponownie zawitała na Podbeskidziu w dniach 6-8 lipca.

Po śląskich wojażach odbędą się kolejne turnieje w Kędzierzynie-Koźlu, Jaworze i w Pile. Podczas tegorocznej Plaży Open suma nagród dla najlepszych par osiągnie pulę 30000 zł. Sześć miast, a w każdym nagrody finansowe, rzeczowe oraz koszulki z pakietem uczestnika dla wszystkich par. Dodatkowo Organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla kibiców, między innymi bilety na mecze reprezentacji, sprzęt sportowy firmy Hi-Tec, a także orzeźwiające napoje Jurajska. To wszystko czekać będzie podczas turniejów Plaża Open 2012. Najlepsze pary zostaną zaproszone na finał do Piły, który odbędzie się w dniach od 10 do 11 sierpnia, a cały cykl zwieńczy uroczysta Gala w Pilskim Domu Kultury w sobotni wieczór 11 sierpnia.
Jednym z organizatorów Plaży Open jest Marcin Prus, jeden z najlepszych polskich siatkarzy na przełomie wieków. Jako pierwsi głos podczas konferencji prasowej zabrali główni organizatorzy, a więc Marcin Prus oraz Marcin Strządała. – Całą zabawę z siatkówką plażową rozpoczęliśmy 5 lat temu podczas turnieju w Cieszynie. Z każdym kolejnym rokiem nasza inicjatywa zyskiwała coraz większą aprobatę wśród sponsorów, ludzi związanych z siatkówką, mieszkańców miast, a także samych zawodników. Dzięki temu możemy z całą stanowczością dzisiaj powiedzieć, że Plaża Open 2012 jest cyklem turniejów ogólnopolskich o uznanej marce – powiedział Marcin Strządała.W tamtym roku byłem jednym z ambasadorów Plaży Siatkówki Plażowej i współpraca z Marcinem Strządałą spodobała mi się na tyle, że postanowiłem zaangażować się w ten projekt już jako jeden ze współorganizatorów. Plaża Open jest wspierana przez wielkie nazwiska polskiej siatkówki. Im więcej znanych twarzy promuje tę dyscyplinę, tym lepiej. Wśród tych, którzy są z nami, są także moi koledzy i koleżanki z boiska – Paweł Zagumny, Piotr Gacek, Daniel Pliński, Daniel Ruciak czy Małgorzata Niemczyk – mówi Prus. Którzy z nich zawitają na początku czerwca do Pszczyny? – Jeszcze tego nie wiemy, bo oni są w trakcie reżimu treningowego, ale na pewno mogę obiecać, że będą to znane twarze – mówi Prus.

 

W turnieju, który odbędzie się w Pszczynie, może zagrać praktycznie każdy. – To impreza dla amatorów, ale i dla profesjonalistów. Uruchomiliśmy już system zgłoszeń na stronie www.plazaopen.pl. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” – mówi Marcin Strządała, organizator cyklu.

Na rynku powstaną dwa boiska, a do ich użycia będzie potrzebne 400 ton piasku. – To bierzemy na siebie jako miasto. Dodam tylko, że piasek się nie zmarnuje – w zimie będzie użyty do posypywania dróg – mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny. – Rynek jest miejscem magicznym, przez który przewija się wiele osób. Przyznam szczerze, że oglądając zdjęcia, wideo z tamtego roku z turnieju w Cieszynie, byłem pod wrażeniem, jak rynek można zamienić w przepiękną plażę i postanowiłem ten sam pomysł wcielić w życie. Jestem pewien, że będziemy świadkami znakomitego turnieju, doskonałej zabawy przez te 3 dni – powiedział dyrektor POSIR-u Dariusz Zuber, zapytany o to, dlaczego impreza odbędzie się na rynku, a nie na pięknych obiektach należących do miasta. Plaża Open to nie tylko turniej – wokół boisk odbędzie się szereg imprez towarzyszących, jak spotkania z gwiazdami siatkówki, konkursy z biletami na mecze reprezentacji, akcja poboru krwi czy turnieje rodzinne. – Siatkówka plażowa to jeden z elementów treningu. Gros przygotowań w siatkówce halowej to także gra na piasku. Siatkówka na plaży pozwala podtrzymać dobrą dyspozycję podczas roztrenowania, a poza tym sprawia wiele radości – mówi Marcin Prus, były reprezentant Polski.

źródło: inf. prasowa, sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved