Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ryszard Bosek: Najważniejsze, aby teraz nie rozwalać wszystkiego

Ryszard Bosek: Najważniejsze, aby teraz nie rozwalać wszystkiego

fot. archiwum

Były trener reprezentacji Polski siatkarzy Ryszard Bosek pozytywnie ocenia występ naszych zawodniczek w Ankarze. Chociaż Polki przegrały finał z Turcją, to zdaniem Boska drużyna prowadzona przez Alojzego Świderka jest na dobrej drodze.

W niedzielnym finale biało-czerwone przegrały w trzech setach i zupełnie nie przypominały drużyny, która wygrała wszystkie poprzednie mecze. Po spotkaniu większość ekspertów zgodnie przyznała, że Polki nie wytrzymały presji.

Na początku turnieju dziewczynom było łatwiej, ponieważ nikt na nie nie liczył. Później w miarę kolejnych zwycięstw niektórzy już zaczęli mówić, że awansowały do Londynu. Podstawową przyczyną porażki z Turcją była presja. Pewne znaczenie miało też zmęczenie, ale niekluczowe. W takich meczach zmęczenia aż tak się nie odczuwa – powiedział Ryszard Bosek w rozmowie z Wirtualną Polską.

Były trener reprezentacji siatkarzy podkreślił, że wielkim błędem byłoby przeprowadzanie rewolucji kadrowej po turnieju w Ankarze. Zdaniem Boska zapoczątkowana przez Świderka praca przynosi efekty i powinna być kontynuowana.W całym turnieju zaprezentowały się dobrze. Do finału grały świetnie i przyjemnie dla oka. Trzon tego zespołu stanowią nadal młode zawodniczki, ale i doświadczone. Nasza drużyna miała zbyt mało czasu na przygotowania, a Turczynki przez 4-5 lat grają praktycznie w tym samym składzie. Uważam, że zespół wypadł dobrze i kierunek jest dobry. Najważniejsze, aby teraz nie rozwalać wszystkiego i zaczynać od początku – zakończył Bosek.

źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved