Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariola Zenik zawodniczką mistrzyń Polski

Mariola Zenik zawodniczką mistrzyń Polski

fot. archiwum

Mariola Zenik, która ubiegły sezon spędziła w barwach Muszynianki, przenosi się na Pomorze. Zawodniczka grająca na pozycji libero uzgodniła już warunki kontraktu z Treflem Sopot. Na ławce trenerskiej mistrzyń Polski zasiądzie również Adam Grabowski.

O możliwej zamianie zawodniczek grających na pozycji libero pomiędzy mistrzem a wicemistrzem kraju pisaliśmy już jakiś czas temu. W końcu informacje na temat transferu Zenik do Sopotu potwierdził dyrektor sportowy mistrzyń Polski, Grzegorz Zięba. – To prawda. W tej chwili mogę już oficjalnie potwierdzić, że w przyszłym sezonie Mariola Zenik będzie broniła barw Atomu Trefla. Do Muszyny przejdzie za to Paulina Maj powiedział w porannej rozmowie ze Strefą Siatkówki szef sopockiego klubu.

Obie zawodniczki (Zenik i Maj – przyp. red.) wciąż obowiązują ważne umowy do 30 czerwca, jednak wraz z władzami Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna doszliśmy do porozumienia w tej sprawie. Na jego mocy Mariola Zenik przejdzie do Sopotu, natomiast Paulina Maj znajdzie się w Muszynie, a oba kluby nie będą miały wobec siebie żadnych roszczeń. Dzisiaj w przedmiotowej sprawie zamieniliśmy się stosownymi dokumentami – stwierdził Grzegorz Zięba

Mariola Zenik swą karierę rozpoczynała w Węgrowie, grała także w Skrze Warszawa, Stali Mielec, Modenie, Nafcie Piła i Zarieczu Odińcowo, a od 2007 roku występowała w zespole Banku BPS Muszynianki Muszyna, z którym trzykrotnie zdobywała złote medale mistrzostw Polski. Zenik jest również złotą medalistką mistrzostw Europy z 2005 roku i brązową medalistką ME z 2009 roku.W obecnym sezonie reprezentacyjnym trener Alojzy Świderek postawił na Paulinę Maj, która pojechała wraz z kadrą na turniej kwalifikacyjny do IO do Ankary. To właśnie tę zawodniczkę Mariola Zenik ma zastąpić w Atomie Treflu. Mało prawdopodobne jest pozostanie w Sopocie również drugiej libero, Magdaleny Saad , która ma kilka propozycji z polskiej ekstraklasy, w tym najpoważniejszą z jej rodzinnego miasta – z Łodzi.

W przyszłym sezonie zespół mistrzyń Polski poprowadzi były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Matlak. Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki, pomagać mu będzie na ławce trenerskiej Adam Grabowski, były szkoleniowiec PTPS Piła i Stali Mielec, ostatnio szkoleniowiec drugoligowego zespołu Szóstki Biłgoraj. Co ciekawe, Adam Grabowski pracował już przed laty z Jerzym Matlakiem w Pile.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved