Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kurka chcieli najwięksi potentaci światowej siatkówki

Kurka chcieli najwięksi potentaci światowej siatkówki

fot. archiwum

Bartosz Kurek ogłosił, że od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Dynama Moskwa. Jak się okazuje chętnych do zatrudnienia polskiego przyjmującego było jednak dużo więcej. Przyjmującego reprezentacji Polski chciało kilka topowych klubów na świecie.

Najlepszy polski siatkarz ubiegłego sezonu informacje o swoich przenosinach do Superligi potwierdził na Facebooku. „Dziękuję także kibicom, bo wasze wsparcie czułem od początku mojego pobytu w Skrze. Teraz przede mną nowe wyzwanie, ale zanim skoncentruję się na grze w Dynamie Moskwa, myślę tylko i wyłącznie o reprezentacji Polski, bo przecież przed nami najpierw Liga Światowa, a później igrzyska olimpijskie w Londynie” – napisał Kurek.

Według nieoficjalnych informacji 23-letni przyjmujący w Dynamie będzie zarabiał 700 tys. euro. Menadżer siatkarza Ryszard Bosek w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził, że ta kwota jest bliska prawdy.

Bosek wyjawił również, że niewiele brakowało, a Kurek byłby dzisiaj zawodnikiem Zenitu Kazań. – Pierwsza oferta była z Kazania. Oni chcieli podpisać z Bartkiem kontrakt przed finałem Ligi Mistrzów, ale Bartek się nie zgodził. Gdyby wybierał klub przed finałem, to prawdopodobnie byłby teraz zawodnikiem Zenitu. Oferta z Kazania była podobna do tej Dynama – zdradził.Do Zenitu przyjdzie natomiast uznawany za najlepszego przyjmującego na świecie Osmany Juantorena. Kubańczyk dostał gwiazdorski kontrakt (ponad milion euro za sezon).

Kurek mógł też trafić do Włoch, ponieważ spore zainteresowanie wykazywały najlepsze kluby Serie A. – Zgłaszały się Lube Banca Macerata i Trentino Volley – przyznał Bosek. Polski siatkarz wybrał jednak Rosję, ponieważ poza większymi pieniędzmi, tamtejsza liga z roku na rok jest coraz lepsza i daje olbrzymie możliwości na rozwój.

źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved