Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Farcie bez pośpiechu będą budowali drużynę na nowy sezon

W Farcie bez pośpiechu będą budowali drużynę na nowy sezon

fot. archiwum

W Farcie Kielce jak na razie zastój. O kształcie drużyny na nowy sezon ma decydować szkoleniowiec, którego jak na razie kielecka drużyna nie ma. Nie wiadomo bowiem, co stanie się z Sebastianem Świderskim. Władze klubu są spokojne i się nie śpieszą.

Świderski objął drużynę w trakcie trwania minionego sezonu i zastąpił na ławce trenerskiej Grzegorza Wagnera. Zespół opuścił również drugi szkoleniowiec Farta Wiesław Popik, który przeniósł się do PlusLigi Kobiet. – Nie podjąłem jeszcze decyzji w sprawie trenera, a tak jak już wcześniej mówiłem, to trener będzie decydował o transferach. Kiedy zapadną decyzje? Nie potrafię odpowiedzieć, ale też nie śpieszę się zbytnio, bo nie jest to potrzebne. Myślę, że w ciągu najbliższych tygodni wiele najważniejszych kwestii powinno się już wyjaśnić – przyznał w rozmowie z Echem Dnia prezes Farta, Mirosław Szczukiewicz.

Sytuacja kadrowa też jak na razie się nie klaruje. Prawie na pewno wiadomo, że z klubem pożegnają się Pierre Pujol i Marcus Nilsson, którzy nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań. Jak na razie ważne kontrakty ma pięciu siatkarzy, dla których przerwa sezonowa będzie czasem działań marketingowych klubu. – Będziemy spotykali się z młodzieżą w szkołach na terenie całego województwa. Będziemy też uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i turniejach. Chcemy w szczególności spotykać się z tymi szkołami, które kibicowały zespołowi podczas meczów PlusLigi. W tych szkołach nasi siatkarze poprowadzą nawet profesjonalne lekcje wychowania fizycznego z siatkówki – poinformowała Anna Olszewska z działu marketingu Farta Kielce.

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved