Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Igor Kolaković ogłosił kadrę na turniej w Sofii

Igor Kolaković ogłosił kadrę na turniej w Sofii

fot. archiwum

- Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowania, ale jedziemy do Bułgarii z myślą o wywalczeniu bezpośredniego awansu do turnieju olimpijskiego - mówi selekcjoner reprezentacji Serbii, Igor Kolaković, który dzień przed wyjazdem do Sofii podał skład kadry.

W rozgrywkach grupowych w Sofii Serbowie rywalizować będą z gospodarzami turnieju, Hiszpanią i Słowenią. Pierwszy mecz Serbowie rozegrają w środę z Bułgarami. Igor Kolaković nie ukrywa, że aktualni mistrzowie Europy nie będą kalkulować i liczyć na kolejną szansę olimpijskiego awansu, tylko chcą wygrać cały turniej w Sofii. – Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowania, ale jedziemy do Bułgarii z myślą o wywalczeniu bezpośredniego awansu do turnieju olimpijskiego – mówi selekcjoner reprezentacji Serbii. – Oczekuję od swoich zawodników walki o każdą piłkę, każdy set i na pewno nie będziemy myśleć o tym, że być może dostaniemy jeszcze jedną szansę awansu.

Chcemy wygrać ten turniej i od razu zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. To będzie dość trudne, bowiem zebraliśmy się dopiero cztery tygodnie temu, niektórzy mogli przyjechać wcześniej, niektórzy dojechali później. Będziemy walczyć z meczu na mecz, nie myśląc o końcowym rezultacie, który mam nadzieję będzie jak najlepszy – zapewnia kapitan reprezentacji Serbii, Bojan Janić.

W kadrze Serbów na turniej kwalifikacyjny nie ma wielu niespodzianek. Znaleźli się w niej dwaj mistrzowie Włoch – Dragan Stanković i Marko Podraščanin, atakującym serbskiej drużyny obok Sašy Starovica będzie również zawodnik bełchatowskiej Skry, Aleksandar Atanasijević.Kadra Serbii na turniej kwalifikacyjny do IO:
rozgrywający: Vlado Petković i Mihajlo Mitić
atakujący: Saša Starović i Aleksandar Atanasijević
środkowi: Dragan Stanković, Marko Podraščanin i Milan Rašić
przyjmujący: Bojan Janić, Nikola Kovačević, Miloš Nikić i Miloš Terzić
libero: Nikola Rosić

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved