Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Avia bez awansu, trener oddał się do dyspozycji władz klubu

Avia bez awansu, trener oddał się do dyspozycji władz klubu

fot. archiwum

Grającej o awans do pierwszej ligi Avii Świdnik nie udało się wygrać rywalizacji w 4 grupie drugiej ligi. Do turnieju mistrzów awansowała za to drużyna z Rzeszowa. Szkoleniowiec świdniczan ze względu na porażkę w finale podał się do dyspozycji zarządu klubu.

Dziewięć miesięcy pracy poszło na marne. Przegraliśmy niesprawiedliwie. Po spotkaniu rozmawiałem telefonicznie z prezesem Marianem Chałasem i oddałem się do jego dyspozycji – przyznaje w Dzienniku Wschodnim Mariusz Kowalski.

Szkoleniowiec Avii narzeka na postawę sędziów w tym spotkaniu, jednak przyznaje, że nie tylko to miało wpływ na wynik końcowy spotkania. – Z konieczności musiałem skorzystać na środku bloku z Jakuba Kaźmierskiego, który nie trenował miesiąc. Michał Ciupa na treningu nabawił się urazu kolana, a Adam Olejniczek nie był w formie. Z każdym setem słabła nasza siła rażenia. Młodzi i w pełni zdrowi rezerwowi AKS pociągnęli grę – mówi.

Jego zespół mógł zakończyć cały mecz w czwartym secie, jednak nie wykorzystał kilku piłek meczowych. – Przy 28:27 dla nas asa zagrał Jakub Guz, co potwierdzili kibice. Pani sędzia uznała, że był aut. Zrobiło się bardzo nerwowo – o to ma najwięcej pretensji trener świdniczan. Szkoleniowiec zespołu z Rzeszowa z kolei zaprzecza, jakoby sędzia popełniła błąd. – Stałem przy linii i wspomniana piłka była autowa – zauważa Artur Łoza.O przyszłości szkoleniowca w świdnickim klubie decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu. – Niczego nie chcemy robić pochopnie i w przypływie emocji. Najpewniej w poniedziałek zarząd klubu przeanalizuje to, co wydarzyło się w długi weekend w Rzeszowie – mówi wiceprezes Avii, Roman Lis.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved