Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Nowakowska wraca do PlusLigi w zupełnie nowej roli

Anna Nowakowska wraca do PlusLigi w zupełnie nowej roli

fot. archiwum

Anna Nowakowska, którą większość kibiców pamięta z występów pod panieńskim nazwiskiem Świętońska, wraca do Polski. Nie zobaczymy jej jednak na parkiecie - świetna rozgrywająca będzie menadżerem oraz rzecznikiem prasowym klubu z Wrocławia.

Anna Nowakowska to utytułowana siatkarka z wieloletnim stażem sportowym. Pochodzi z rodziny o dużych tradycjach sportowych. Przygodę z siatkówką rozpoczęła jako nastolatka w swoim rodzinnym mieście Stargardzie Szczecińskim. Następnie grała w Policach, Opolu i we Wrocławiu. We Wrocławiu grała w latach 2000-2004, znana pod panieńskim nazwiskiem Świętońska. Następnie wyjechała do Niemiec, gdzie przez wiele lat była podstawową rozgrywającą w Dreźnie i Stuttgarcie, a w międzyczasie w sezonie 2009/2010 grała w Łodzi. Spośród wielu osiągnięć sportowych do najważniejszych należą m.in. mistrzostwo Niemiec 2007, srebrny medal mistrzostw Niemiec 2008, brązowe medale mistrzostw Niemiec (2005, 2006, 2009), trzecie miejsce w Pucharze Challenge 2008, Puchar Polski 2010 oraz Puchar Niemiec 2011.

W tym roku zakończyła swoją siedemnastoletnią karierę sportową i od 1 maja jest pracownikiem zarządzającej zespołem Impel Wrocław spółki Impel Volleyball S.A. Anna Nowakowska to nie tylko sportowiec, ale i specjalista w zakresie PR-u i marketingu. Z wykształcenia jest politologiem (specjalizacja marketing), absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez lata łączyła pasję zawodową i zainteresowania oraz zdobywała doświadczenie, zajmując się marketingiem w klubach MTV Stuttgart oraz DSC Drezno. Odbyła także staż w dziale Promocji i Marketingu w Deutsche Lufthansa AG.

Anna Nowakowska zastąpiła na stanowisku menedżera i rzecznika prasowego naszego byłego kolegę redakcyjnego Dariusza Gintowta, przed którym nowe wyzwanie. – Kolejnym zadaniem Dariusza Gintowta w klubie będzie organizacja struktur szkolenia dzieci i młodzieży w oparciu o program Impel Akademia. Cieszę się, że Darek będzie uczestniczył w projekcie, który jest bardzo ważny dla grupy Impel S.A., a jego wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą będzie właściwie wykorzystane w nowym zawodowym wyzwaniu – powiedział Jacek Grabowski, prezes Impel Volleyball S.A.źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved