Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Robert Koćma: Zbudować zgrany, silny zespół

Robert Koćma: Zbudować zgrany, silny zespół

fot. Mirosław Stroński

W Dąbrowie Górniczej praca wre. Pracują przede wszystkim włodarze klubu, którzy prowadzą rozmowy na polu transferowym, przede wszystkim przedłużając umowy. - Nie chcemy wielkich zmian, dlatego będą one kosmetyczne - mówi prezes MKS, Robert Koćma.

Wśród zawodniczek, którym kończą się kontrakty, zostaje zagraniczna trójka: Czeszka Ivana Plchotova oraz Belgijki Charlotte Leys i Frauke Dirickx. Kontrakty mają przedłużyć również Elżbieta Skowrońska, Magdalena Śliwa, Natalia Nuszel. W klubie pozostanie także Katarzyna Zaroślińska.

Natomiast jeśli brane są pod uwagę siatkarki, które odchodzą, wymieniana jest także trójka. Kontraktu nie przedłużyły Izabela Żebrowska, Dorota Ściurka oraz Małgorzata Lis, którym klub dziękuje za trud włożony w osiągnięcie dobrego wyniku w zakończonym sezonie 2011/2012.

Co do ewentualnych transferów, sprawa jest w toku i niewiele można powiedzieć. Wciąż niepewna powrotu do Tauronu MKS jest wypożyczona Natalia Kurnikowska. Do zespołu wraca natomiast po rocznej przerwie Joanna Staniucha-Szczurek. Aktualnie trwają poszukiwania siatkarek, które mogłyby zasilić zespół, ale jak podkreśla prezes Koćma, korekty będą niewielkie. – Nie chcemy wielkich zmian, dlatego będą one kosmetyczne, dołączą góra trzy zawodniczki. Chcemy zachować trzon zespołu, połatać tylko pewne braki. Naszym podstawowym zadaniem jest zbudować zespół, który będzie tworzył zgraną, silną grupę. Liczymy, że dziewczyny pokażą się z jak najlepszej strony w rozgrywkach europejskich, ale naszym priorytetem jest liga. Wciąż trwają negocjacje, składamy oferty i czekamy na odpowiedź.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved