Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Negatywny bilans Finów w meczach z Hiszpanią

Negatywny bilans Finów w meczach z Hiszpanią

Daniel Castellani, przygotowując swój zespół do walki w turnieju kwalifikacyjnym do IO, sprawdził jego formę w meczach sparingowych z reprezentacją Hiszpanii. Z trzech spotkań Finowie wygrali jedno, w dwóch pozostałych nie pokazali najlepszej formy.

W pierwszym spotkaniu, przegranym 0:3, ekipa Finlandii nie miała wiele do powiedzenia wobec świetnie grającej ekipy z Półwyspu Iberyjskiego. W dwóch następnych starciach gra podopiecznych Daniela Castellaniego wyglądała znaczniej lepiej.

W drugim spotkaniu znakomicie zaprezentowali się Oli Kunnari wraz z Tuomasem Sammelvuo. Dzięki skutecznej grze tego duetu przez dwie pierwsze partie Finowie niezmiennie utrzymywali nieznaczną przewagę aż do końcowego gwizdka (25:22, 25:23). W trzecim akcie ekipa Finlandii, za sprawą udanej postawy na siatce, nie pozwalała swym rywalom na wiele i bez kłopotów zwyciężyła 25:19. Dodatkowo zespoły rozegrały czwartego seta, w którym 25:22 zwyciężyli mistrzowie Europy z 2007 roku. W ekipie Fernando Muñoza świetnie spisał się Daniel Rocamora, który zdobył 20 oczek. Po drugiej stronie siatki najlepszy był Kunnari, z dorobkiem 16 punktów.

Nadal zmierzamy w dobrym kierunku – podkreślał po meczu trener Castellani. – Musimy kontynuować naszą pracę. Również kapitan drużyny Tuomas Sammelvuo był optymistą. – W porównaniu z pierwszym spotkaniem zagraliśmy o wiele lepiej. Musimy jeszcze wiele poprawić w naszej grze, jednak jesteśmy dobrej myśli. Odzyskaliśmy pewność siebie – podkreślał.

Trzecie i ostatnie spotkanie upłynęło Finom pod znakiem niwelowania strat. Już na początku otrzymali mocny cios – hiszpański zespół błyskawicznie oddalił się na sześciopunktowy dystans, w czym spory udział miał, znany z parkietów PlusLigi, Guillermo Hernán, mądrze prowadząc grę. Fiński zespół jednak nie zamierzał się poddawać i w końcówce nawiązał walkę. Ostatecznie jednak musiał uznać wyższość rywali (23:25). W drugim secie do połowy trwała wyrównana walka, po czym inicjatywę – jak się okazało – na dobre przejęli siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego (25:20). W trzecim secie hiszpańscy siatkarze również spokojnie kontrolowali przebieg gry. W końcówce fiński zespół próbował jeszcze walczyć, jednak Hiszpanie nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa (25:22). Tym razem w szeregach Hiszpanów najlepiej zaprezentował się Iban Perez (12 pkt.), a w drużynie Finlandii Mikko Oivanen (9 pkt.).

Po spotkaniu w fińskiej ekipie po dobrym nastroju nie było już śladu. Daniel Castellani nie owijał w bawełnę. – To był bardzo kiepski mecz, najgorszy w mojej dotychczasowej karierze szkoleniowca reprezentacji Finlandii – stwierdził. Argentyński szkoleniowiec ogłosił również nazwiska 12 zawodników, którzy walczyć będą w turnieju kwalifikacyjnym w Sofii.