Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Mirosław Przedpełski: Z Rosją w finale walczyłoby się najłatwiej

Mirosław Przedpełski: Z Rosją w finale walczyłoby się najłatwiej

- Jestem w Turcji z ekipą i widzę, jak jest mocna. Mam nadzieję, że o Londyn zagramy z Rosjankami - mówi prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. Szef polskiej siatkówki jest przekonany, że reprezentacja pokona Niemki w półfinale olimpijskich kwalifikacji w Ankarze.

Dziewięć lat temu w Ankarze nasze siatkarki wygrały z Niemkami w pięciu setach półfinał mistrzostw Europy, a w finale były lepsze od Turczynek. Wierzy pan, że historia się powtórzy?

Mirosław Przedpełski: – Nie wiem, czy w finale znów zagramy z Turczynkami. Mam nadzieję, że drugi półfinał wygrają Rosjanki, bo z nimi o Londyn walczyłoby się nam łatwiej. Chociaż z Turczynkami też potrafimy grać. W pamiętnych mistrzostwach Europy wygraliśmy przecież 3:0.

Jest pan tak bardzo spokojny o wynik meczu z Niemkami, że już zastanawia się nad finałowym rywalem?

Tak, jestem w Turcji z ekipą i widzę, jak jest mocna. Trener Alojzy Świderek odrodził drużynę. Ona znów przypomina tę sprzed lat, dlatego trzeba w nią wierzyć.

Ale Niemki to aktualne wicemistrzynie Europy. Kilka dni przed wyjazdem do Ankary podopieczne Świderka stoczyły z nimi dwa zacięte mecze w Dąbrowie Górniczej, wygrywając i przegrywając w pięciu setach. Łatwo chyba jednak nie będzie?

W Dąbrowie nikt nie odkrył wszystkich kart, choć na pewno wyrównane mecze to nie przypadek. Niemki to zespół z górnej półki, z którym zawsze gra się nam ciężko. Ale będzie dobrze. Naprawdę.

A może przybrał pan taką pozę, uznając, że od prezesa musi bić pewność, żeby udzieliła się zawodniczkom?

Nie, nie. One doskonale wiedzą, co mają robić i są przekonane, że stać je na wygranie tego turnieju.

Czyli w Londynie zagrają obie nasze siatkarskie reprezentacje?

Byłoby pięknie, gdybyśmy tam pojechali wszyscy razem. Mam nadzieję, że w niedzielę o Londyn zagramy z Rosjankami. Turczynki mają za sobą niesamowitą publiczność. W takim kotle gra się trudniej. Ale jak będzie trzeba, to i z nimi sobie poradzimy.

* rozmawiał: Łukasz Jachimiak