Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Katarzyna Skorupa: Byłyśmy bardzo skoncentrowane

Katarzyna Skorupa: Byłyśmy bardzo skoncentrowane

fot. archiwum

Polskie siatkarki wciąż są niepokonane podczas kwalifikacyjnego turnieju do igrzysk olimpijskich rozgrywanego w Ankarze. Dzisiejsze zwycięstwo nad Niemkami dało ekipie Alojzego Świderka awans do finału, w którym zagra z Turcją lub Rosją.

– Niemcy są bardzo mocnym zespołem, ale my byłyśmy bardzo skoncentrowane. W tym turnieju wszystko jest możliwe. Teraz do awansu został nam już tylko jeden krok, ale za to bardzo trudny. Nieważne na kogo w tym meczu trafimy – cieszyła się na pomeczowej konferencji prasowej kapitan polskiego zespołu, Katarzyna Skorupa. Polki czekają teraz na finałowego rywala, którym będzie albo Turcja, albo Rosja. – Rosja to mistrz świata, ale Turcja jest bardzo mocna i dodatkowo gra u siebie – stwierdziła rozgrywająca reprezentacji Polski.
W zupełnie innym nastroju była rzecz jasna kapitan niemieckiego zespołu, Małgorzata Kożuch. Jej zespół ma jeszcze szansę pojechać na turniej interkontynentalny pod warunkiem, że awans z tego turnieju wywalczą Rosjanki.
Polki wykonały bardzo dobrą robotę. My wspólnie bardzo ciężko pracowałyśmy, aby uzyskać kwalifikację olimpijską. Wciąż mamy niewielkie szanse na awans. Ja jestem bardzo smutna i jest mi przykro, że nie awansowaliśmy do finału – powiedziała siatkarka, gratulując Polkom wygranej.

Alojzy Świderek, selekcjoner biało-czerwonych, był dumny z tego, co do tej pory pokazały jego podopieczne, ale jednocześnie komplementował przeciwniczki. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku i awansu do finału. Wszystkie mecze były bardzo ciężkie. Mieliśmy dobrą grupę, ale właściwa gra zaczyna się dopiero od półfinałów. Wiedzieliśmy, że tu nie możemy popełnić żadnego błędu i jutro też wyjdziemy z takim nastawieniem. Zawsze jest ciężko, kiedy się gra przeciwko takiemu silnemu zespołowi jak Niemcy, ale dziś graliśmy dobrze. Wiedzieliśmy, że w tym turnieju każdy mecz jest trudniejszy od poprzedniego. Teraz czekamy na drugiego finalistę – powiedział. Jego vis a vis Giovanni Guidetti nie ukrywał swojego niezadowolenia, ale jednocześnie nie szczędził polskiej ekipie ciepłych słów. – Polska zagrała bardzo dobrze i pokazała dobrą siatkówkę. Polska rozgrywająca grała bardzo szybko, a dodatkowo Polki bardzo dobrze grały w defensywie i w bloku. Bardzo szanuję polską drużynę. Gratuluję wygranej i życzę powodzenia w finale – powiedział. Niemiecki szkoleniowiec żałował także, że nie miał wystarczająco dużo czasu, aby przygotować zespół. – Nigdy nie graliśmy dobrze w tym turnieju, ponieważ nie mieliśmy dużo czasu na przygotowania. Nie mogliśmy ze względu na brak czasu przygotować się zarówno mentalnie, jak i fizycznie.

źródło: cev.lu, inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved