Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Czesi rozpoczęli przygotowania i czekają na rozstrzygnięcia w Sofii

Czesi rozpoczęli przygotowania i czekają na rozstrzygnięcia w Sofii

fot. archiwum

Nowa era dla czeskiej reprezentacji siatkarzy nadeszła. 29 kwietnia Czesi rozpoczęli przygotowania do ewentualnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, a także Ligi Europejskiej. Wszystko to pod okiem nowego szkoleniowca Stewarta Bernarda.

W Nymburku przygotowania pod okiem Bernarda, który chce wnieść do czeskiej kadry nowe spojrzenie na siatkówkę, rozpoczęło dwudziestu powołanych zawodników. Ogłoszony w marcu nowy szkoleniowiec Czechów chce przyjrzeć się większej ilości zawodników, a także dać szansę młodym i obiecującym siatkarzom, którzy mogą uzupełnić skład. Przed siatkarzami z Czech występ w Lidze Europejskiej, a w fazie grupowej tych rozgrywek zmierzą się oni z Rumunią, Austrią, Turcją i Holandią.

Jeśli najbliższy turniej kwalifikacyjny w Sofii wygrają Serbowie bądź Bułgarzy, Czechów czekać będzie również potyczka o paszport do Londynu. – Mamy szansę walki o igrzyska. Jeśli Bułgaria lub Serbia wygra najbliższy turniej kwalifikacyjny w Sofii, my zagramy w dniach 11-13 czerwca w Niemczech lub we Włoszech o możliwość gry w igrzyskach olimpijskich – wyjaśnia Milan Fortunik, menadżer reprezentacji Czech. Jeśli tak się stanie, Czesi będą mieli problem, gdyż termin ewentualnego turnieju kwalifikacyjnego zbiegnie się z terminem rozgrywek Ligi Europejskiej w Jabłoncu. – Drużyna będzie musiała się podzielić. Jednak jeśli w każdej z nich nie będzie dwunastu zawodników, europejska federacja może nałożyć wielkie kary finansowe – mówi Fortunik.

Dwudziestoosobowy skład reprezentacji Czech:
rozgrywający:
Filip Habr, Luboš Bartůněk, Jakub Janouch
atakujący:
Jan Štokr, David Konečný a. Filip Rejlek
przyjmujący:
Ondřej Hudeček, Karel Linz, Tomáš Fila, Jiří Popelka, Tomáš Hýský, Aleš Správka, Adam Bartoš
środkowi:
Jakub Veselý, Aleš Holubec, Radek Mach, Vladimír Sobotka, Marek Beer, Jiří Král
libero:
Kopáček Václav, Juračka Davidźródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved