Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bułgarzy dwukrotnie sparowali ze Słowakami

Bułgarzy dwukrotnie sparowali ze Słowakami

fot. archiwum

Bułgarzy będą gospodarzem rozpoczynającego się we wtorek w Sofii turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie. Od kilku dni na miejscu są Słowacy, z którymi podopieczni Radostina Stojczewa rozegrali już dwa sparingi.

Siatkarze ze Słowacji już od kilku dni przebywają w Bułgarii, gdzie intensywnie przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Nasi południowi sąsiedzi zdają sobie sprawę, że w Sofii, gdzie rozgrywana będzie impreza, czeka ich bardzo trudne zadanie. Jednak podopieczni Štefana Chrtianskiego zapowiadają, że zrobią wszystko, aby zdobyć upragnione paszporty do Londynu.

W piątkowe popołudnie reprezentanci Słowacji odbyli wspólny trening z gospodarzami turnieju kwalifikacyjnego, Bułgarami. Zdecydowanie lepsi okazali się siatkarze Radostina Stojczewa, wygrywając 3:0. W dodatkowej partii górą byli złoci medaliści Ligi Europejskiej.

Bułgaria – Słowacja 3:0
(25:21, 25:19, 25:17) dodatkowy set 22:25Składy zespołów:
Bułgaria: Żewkow, W. Nikolow, Kazijski, Aleksiew, N. Nikolow, Josifow, Salparow (libero) oraz Penchew, Skrimow, Todorow, Gadzhanow i Sokolow
Słowacja: Masny, Bencz, Divis, Ogurcak, Kohut, Joscak, Hupka (libero) oraz Skladany, Michalovic, Piovarci i Chrtiansky


W sobotę obie reprezentacje spotkały się po raz drugi. Tym razem lepsi okazali się goście, którzy w trzech setach pokonali Bułgarów. Dodatkowy, czwarty set zakończył się już wygraną ekipy Radostina Stojczewa 25:19. W porównaniu do piątkowej konfrontacji obaj szkoleniowcy w wyjściowych składach dokonali dwóch zmian. W drużynie Stojczewa miejsce Wladimira Nikolowa zastąpił Tsvetan Sokolow, a na środku Kostadin Gadzhanow zmienił Wiktora Josifowa. Wśród Słowaków miejsce Michala Masnego zajał Bronislaw Skladany, a Tomas Kmet – Jakuba Joscaka.

Bułgaria – Słowacja 0:3
(21:25, 16:25, 21:25) dodatkowy set 25:19

Składy zespołów:
Bułgaria: Żewkow, Sokolow, Kazijski, Aleksiew, N. Nikolow, Gadzhanow, Salparow (libero) oraz Penchew, Skrimow, Todorow i Josifow
Słowacja: Skladany, Bencz, Divis, Ogurcak, Kohut, Kmet, Hupka (libero) oraz Michalovic

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved