Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Andrzej Niemczyk: Szanse na awans to pięćdziesiąt na pięćdziesiąt

Andrzej Niemczyk: Szanse na awans to pięćdziesiąt na pięćdziesiąt

fot. archiwum

- Z całej szóstki spotykają się dwa najlepiej grające w tym momencie zespoły - tak Andrzej Niemczyk scharakteryzował polsko-turecki finał turnieju kwalifikacyjnego do IO. Były trener reprezentacji Polski twierdzi, że oba zespoły mają równe szanse na sukces.

– To był jeden z lepszych meczów w wykonaniu Polek – powiedział o sobotnim starciu Andrzej Niemczyk. – Natomiast jasno trzeba stwierdzić, że Niemki zagrały jedno ze słabszych spotkań. Wynikało to z dobrej gry naszych reprezentantek. Wyjątkiem był drugi set, w którym rywalki „pociągnęły” nas zagrywką. Naszą najsłabszą stroną było przyjęcie – stwierdził doświadczony szkoleniowiec.

W finale zespół Alojzego Świderka podejmie Turczynki, które pokonały w drugim półfinale Rosjanki 3:1. – Szykuje się nam powtórka z 2003 roku – przypomniał Niemczyk. – Szanse na awans to pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Turczynki grają dobrą siatkówkę. Są lepiej poukładanym i bardziej stabilnym zespołem niż Rosjanki. Bez dwóch zdań, z całej szóstki spotykają się dwa najlepiej grające w tym momencie zespoły – zaznaczył.

Reprezentantki Turcji nie będą miały łatwo. – Jeśli chodzi o Turczynki, to warto zaznaczyć jedną rzecz. Otóż tam będzie pełna hala, presja w tym kraju jest przeogromna. Pytanie, czy zespół będzie w stanie sprostać tym wymaganiom. Musimy jednak wiedzieć, że jeśli poradzą sobie z presją, to Polkom będzie bardzo ciężko, bo hala będzie przeciwko naszej kadrze, zapewne sędziowie również będą sprzyjać gospodyniom.Co jeśli nie uda się wygrać jutrzejszego finału? – Oba zespoły się odmłodziły i są bardzo przyszłościowe. Nieważne, czy zakwalifikujemy się my czy Turczynki. Z naszym zespołem trzeba dalej solidnie pracować – podkreślił Andrzej Niemczyk.

*więcej w serwisie wp.pl

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved