Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Rzeszowie chcą zbudować siatkarską potęgę

W Rzeszowie chcą zbudować siatkarską potęgę

fot. archiwum

Za kilka lat w Rzeszowie może powstać silny ośrodek, który w przyszłości będzie stanowił nie tylko o sile męskiej, ale i żeńskiej ekstraklasy. Na Podkarpaciu powstał nowy klub - KS Developres Rzeszów, który jesienią przystąpi do rozgrywek II ligi kobiet.

KS Developres Rzeszów to nowy klub, który w rozgrywkach II ligi kobiet grupy 4 zajmie miejsce KS-u Extrans Patria Sędziszów Małopolski. Dotychczasowy szósty zespół minionego sezonu będzie występował w lidze wojewódzkiej, jednak dotychczasowy prezes Patrii, Wiesław Kozieł , zasiądzie we władzach rzeszowskiego klubu, którego szefem został Rafał Mardoń. Drużynę KS Developres poprowadzi były zawodnik Resovii Rzeszów, trener m.in. Sparty Warszawa, Tomasz Kamuda , z kolei trenerem koordynatorem będzie Jan Such. Nowy klub będzie mieścił się w Rzeszowie z uwagi na to, że w tym mieście siedzibę ma główny sponsor drużyny, firma Developres. Jej szefem jest Ryszard Walas , wielki pasjonat sportu, szczególnie siatkówki w naszym regionie – tłumaczy szkoleniowiec, który od dziecka związany jest z Rzeszowem.

Panu Walasowi zależało na stworzeniu silnego ośrodka siatkarskiego, będącego alternatywą dla siatkarzy. Stąd jego pomysł, aby nowy klub mieścił się w Rzeszowie – mówi Tomasz Kamuda. – To miasto o dużych tradycjach siatkarskich. Jest tutaj duże zapotrzebowanie na tę dyscyplinę sportu i wierzymy, że uda się nam zainteresować jego mieszkańców naszą ofertą – dodaje szkoleniowiec KS-u Developres Rzeszów. A władze klubu nie próżnują. Już podpisały wstępne porozumienia ze szkołami średnimi i lokalnymi uczelniami. – Chcemy stworzyć profesjonalny klub, będący prężnie działającym ośrodkiem siatkarskim w Polsce.
Do naszej dyspozycji będą bogato wyposażone sale treningowe. Dla naszych siatkarek przygotowaliśmy nowoczesne siłownie oraz odnowę biologiczną
– wymienia Kamuda. – Rozmowy wciąż trwają, zależy nam, aby zawodniczki miały zagwarantowany maksymalny komfort pracy – dodaje.

Na pewno nie zapomnimy o dziewczynach z naszego regionu. Zespół budowany jest małymi kroczkami, przyszłościowo, tak, aby za kilka lat w Rzeszowie mieć dwie bardzo mocne drużyny w ekstraklasie i obok mistrzów Polski – Asseco Resovii Rzeszów – móc wybrać się na żeńską siatkówkę, stojącą na najwyższym poziomie – tłumaczy Tomasz Kamuda. W tej chwili trwają prace nad budową drużyny, która w przyszłym sezonie przystąpi do zmagań ligowych. Trener Developresa w najbliższym czasie zorganizuje otwarte treningi, podczas których będzie przyglądał się potencjalnym kandydatkom do gry w jego drużynie. Najbliższe testy przeprowadzone będą 12 i 13 maja. Warunkiem jest przesłanie CV na adres mailowy tomaszkamuda@gmail.comźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved