Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Siatkarki Tianjin Bridgestone wygrały Klubowe Mistrzostwa Azji

Siatkarki Tianjin Bridgestone wygrały Klubowe Mistrzostwa Azji

Tianjin Bridgestone wygrało Klubowe Mistrzostwa Azji. W finale rozegranych w tajskim Nakhon Ratchasima zawodów Chinki po bardzo zaciętym spotkaniu pokonały 3:2 Toray Arrows. Trzecie miejsce zajęły ubiegłoroczne triumfatorki - zespół Chang.

Finałowy pojedynek tegorocznych Klubowych Mistrzostw Azji siatkarek trwał ponad dwie godziny i zgromadził na trybunach ponad 4 tysiące kibiców. W tym niezwykle emocjonującym pojedynku chińskie Tianjin Bridgestone okazało się lepsze od japońskiego Toray Arrows. Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyły Xiaoting Zhang (23 pkt.) i Na Yin (20 pkt.). Kapitan Chinek Na Yin została wybrana również najbardziej wartościową siatkarką całego turnieju.