Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raphael: To był wspaniały sezon

Raphael: To był wspaniały sezon

fot. archiwum

Po wygranej w KMŚ, Superpucharze i Pucharze Włoch Itas Diatec Trentino musiał uznać wyższość w Final Four Ligi Mistrzów oraz finale włoskiej Serie A1. Mimo utraty dwóch tytułów rozgrywający Itasu przyznał, że miniony sezon był dla klubu bardzo udany.

Jestem przekonany, że tegoroczny bilans wyników osiąganych przez Trentino Volley jest pozytywny – rozpoczął reprezentant Brazylii, Raphael Vieira de Oliveira. Przegrana w V-Day ma dla nas gorzki smak, jednak nie możemy zapominać o tym, co udało się nam osiągnąć przez pozostałe 7 miesięcy sezonu. Dotarliśmy do finałów wszystkich rozgrywek, w których braliśmy udział, i zgarnęliśmy aż 3 z 5 trofeów, które mogliśmy wygrać. To był wspaniały sezon, w którym udało się nam zdobyć mistrzostwo świata, Puchar Włoch i pierwszy w historii Itasu Diatec Superpuchar Włoch – zakończył rozgrywający.

Wspominając przegrany 2:3 finał włoskiej Serie A1 z Lube Banca Marche Macerata, Brazylijczyk zwrócił uwagę na fakt, iż już w kilka godzin po meczu pogodził się z porażką i chciał rozpocząć walkę o scudetto w sezonie 2012/2013. – Praktycznie tuż po meczu wszyscy znaleźliśmy się w szatni. Można było wyczuć smutek unoszący się w powietrzu, ale była też determinacja, by w przyszłym sezonie poprawić tegoroczny rezultat. W dwie godziny po spotkaniu miałem już na tyle „chłodną" głowę, że chciałem rozpocząć przygotowania do nowych rozgrywek, by w 2013 roku scudetto trafiło znów do Trento. Czy taka myśl będzie nam towarzyszyć do września? Na pewno będziemy niecierpliwie czekać na nowy sezon ligowy i na naszych kibiców, którym chciałem serdecznie podziękować za miłość do klubu, jaką okazują, będąc w PalaTrento – powiedział Raphael.

Po wyczerpujących spotkaniach klubowych duża część zawodników organizuje swoje urlopy, by wypocząć i więcej czasu spędzić z bliskimi. Nie inaczej było z Raphaelem, który część wakacji chciał spędzić w okolicach Trydentu. Plany rozgrywającego wicemistrzów Włoch pokrzyżował trener reprezentacji Brazylii, który wysłał Raphaelowi powołanie do kadry na tegoroczny obóz przygotowawczy przed Ligą Światową oraz igrzyskami olimpijskimi. – Mój pomysł na wakacje zakładał trzytygodniowy pobyt w Trydencie, by cieszyć się pięknem, jakie oferuje region o tej porze roku. Powołanie do kadry zmieniło moje plany o 180 stopni, ale cieszę się z takiego obrotu sprawy. Bernardinho zdecydował się powołać mnie do kadry i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł z nim porozmawiać o tym, jak widzi moją osobę w tej drużynie. Mogę powiedzieć, że powołanie już jest dużym zaszczytem, ale wyjazd do Londynu jest aktualnie największym marzeniem każdego sportowca. W drużynie jest wielu utalentowanych zawodników na mojej pozycji, więc czeka mnie ciężka praca, by pojechać do stolicy Wielkiej Brytanii – zakończył rozgrywający mistrzów świata.źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved