Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mistrzyni Europy odejdzie z Budowlanych Łódź?

Mistrzyni Europy odejdzie z Budowlanych Łódź?

fot. archiwum

Po dwóch sezonach gry w barwach łódzkiego klubu prawdopodobnie zespół Budowlanych Łódź opuści Joanna Mirek. Po ostatnim nieudanym sezonie, który siatkarki z Łodzi zakończyły na 8. miejscu, władze klubu mówią o nowej koncepcji budowania drużyny.

Mistrzyni Europy z 2005 r. grała w Budowlanych przez ostatnie dwa lata. W 2010 r. miała zastąpić Małgorzatę Niemczyk, która zakończyła karierę. Doświadczona zawodniczka spisywała się jednak bardzo nierówno. Lepsze mecze przeplatała ze słabymi.

Wszystko wskazuje na to, że 35-letnia zawodniczka pożegna się z Budowlanymi. – Prowadzimy jeszcze rozmowy, ale mamy nieco inną koncepcję. Ostatnie dwa sezony nie były przecież zbyt udane – mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych. – Jesteśmy jednak w kontakcie z Asią. Umówiliśmy się na jeszcze jedną rozmowę po długim weekendzie. Podobnie jak z innymi zawodniczkami. Teraz jest tzw. martwy okres, dużo się dzieje. Trwają kwalifikacje olimpijskie i wiele zawodniczek ma wolne. Kolejnych ruchów transferowych należy się spodziewać w przyszłym tygodniu – mówi.

Do tej pory jedyną nową siatkarką, która po zakończeniu rozgrywek PlusLigi Kobiet podpisała kontrakt z Budowlanymi, jest Sylwia Pycia. Wiele wskazuje na to, że następną zawodniczką, która zwiąże się z łódzką drużyną, będzie nowa libero. Coraz częściej mówi się, że będzie nią Agata Durajczyk z AZS Białystok, chociaż wciąż wymienia się dwie inne kandydatki: Magdalenę Saad i Agatę Sawicką.* więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved