Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Amerykanie po raz drugi lepsi od Argentyny

Amerykanie po raz drugi lepsi od Argentyny

Siatkarze reprezentacji USA i Argentyny przygotowujący się do kontynentalnych kwalifikacji olimpijskich spotkali się po raz drugi na meczu towarzyskim i po raz drugi lepsi okazali się mistrzowie olimpijscy.

Przypomnijmy, że w pierwszym, rozegranym w piątek pojedynku podopieczni trenera Alana Knipe’a pokonali ekipę z Ameryki Południowej 3:1 (o tym meczu czytaj TUTAJ ).

Niedzielna potyczka była już zdecydowanie bardziej zacięta, obie drużyny można powiedzieć zagrały na 100% swoich możliwości. W pierwszym secie lepsi okazali się gospodarze, ale w drugiej partii podopieczni Javiera Webera zdołali pokonać mistrzów olimpijskich. Kolejny set wydawał się być najmniej zacięty, bowiem Argentyńczycy nie zdołali zdobyć nawet dwudziestu punktów, ale wcale się tym nie zrazili i zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim siatkarska wojna rozgorzała już na dobre, a zwycięsko z niej wyszła ekipa USA.

Amerykanie okazali się w tym pojedynku nieznacznie lepsi w głównych elementach siatkarskiego rzemiosła. W ataku zdobyli 59 punktów, przy 54 oczkach przeciwnika. Russel Holmes i spółka zatrzymali rywali na siatce jedenastokrotnie i popisali się siedmioma asami serwisowymi. Argentyńczycy odpowiedzieli dziesięcioma blokami i pięcioma asami. Najlepiej w swoich zespołach punktowali David McKienzie (15 punktów dla USA) i Federico Pereyra (31 punktów dla Argentyny). W spotkaniu wystąpili też siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Asseco Resovii Rzeszów. Russel Holmes (JW) zdobył siedem punktów (4 w ataku, dwa w bloku i jeden na zagrywce), Brian Thornton, czyli były jastrzębianin, zapunktował dwa razy, podobnie jak Paul Lotman (Resovia). Obaj zdobyli punkt zagrywką i blokiem.

Turniej kwalifikacyjny w strefie NORCECA rozpocznie się 7 maja, natomiast na kontynencie południowoamerykańskim o IO powalczą od 11 maja.

USA – Argentyna 3:2
(25:20, 22:25, 25:19, 23:25, 15:13)

źródło: inf. własna, usavolleyball.org