Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zespół Mariusza Sordyla z Pucharem Rumunii

Zespół Mariusza Sordyla z Pucharem Rumunii

fot. archiwum

Remat Zalau zwycięstwem w finale Pucharu Rumunii nad Dynamem Bukareszt potwierdził w miniony weekend swoją kompletną dominację w lidze rumuńskiej. - Mecz z Dynamem nie był łatwym pojedynkiem - przyznał Mariusz Sordyl.

Do finałowego etapu rywalizacji rozgrywanego w Piatra Neamt przystąpiły cztery zespoły: SCMU Craiova, Dynamo Bukareszt, Remat Zalau oraz Tomis Constanta. Z pierwszego półfinału – pomiędzy Rematem a Tomisem – podobnie jak z tegorocznej walki o mistrzostwo Rumunii, zwycięsko wyszli siatkarze ze stolicy kraju. Pokonali oni rywali 3:0 (25:23, 25:18, 25:23). Drugi półfinał wygrali, po zaciętym, pięciosetowym boju z ambitną drużyną SCMU Craiova, siatkarze Dynama Bukareszt. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 (22:25, 26:24, 16:25, 25:19, 15:13). Z kolei pojedynek finałowy rozstrzygnął się na korzyść złotych medalistów rumuńskiej ligi w czterech setach (19:25, 25:22, 25:20, 25:23).

Pomimo odważnej próby przejęcia kontroli w finałowym spotkaniu, Dynamo nie było w stanie przeciwstawić Rematowi siły widocznej w półfinale. Ostatecznie, siatkarze z Zalau, wspierani przez własnych fanów oraz miejscową publiczność, zdeklasowali rywali i zdobyli ostatnie trofeum sezonu: Puchar Rumunii.

Pierwszy szkoleniowiec Rematu Zalau, Mariusz Sordyl, wydawał się bardzo usatysfakcjonowany zwycięstwem. – Mecz z Dynamem nie był łatwym pojedynkiem – mówił polski trener. – Fakt, że wygraliśmy mistrzostwo zaledwie kilka dni wcześniej, bez wątpienia dodatkowo zmotywował zawodników. To z pewnością dało nam dodatkową przewagę. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy osiągnąć swój cel. Chciałbym pogratulować całemu zespołowi ogromnych sukcesów, które odnieśliśmy w ciągu całego sezonu.Zoltan Mozer, kapitan zwycięskiej drużyny, komentował: – Jestem szczęśliwy, że zdobyliśmy Puchar Rumunii, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że byliśmy nieco zmęczeni po poprzednim meczu oraz to, że Dynamo grało bardzo dobrze przez całe spotkanie. My z początku trochę zwlekaliśmy, ale zdołaliśmy rozprawić się z ich taktyką. Możemy być bardzo zadowoleni z osiągnięcia wszystkich swoich celów w tym sezonie.

Liviu Ciupe, jeden z głównych sponsorów laureata turnieju, podkreślił, że dobre rezultaty drużyny były możliwe dzięki ciężkiej pracy i doskonałej postawie, prezentowanej regularnie przez wszystkich zawodników. – Zaliczyliśmy w tym sezonie zaledwie jedną porażkę. To świetnie pokazuje, jak bardzo siatkarze Rematu pragnęli zwyciężać – mówił Ciupe.

Burmistrz Zalau, a jednocześnie współprzewodniczący klubu – Radu Capilnasiu, podobnie jak trener, chciał pogratulować zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu Rematu tak pamiętnego sezonu. – Decydującym czynnikiem we wszystkich tych osiągnięciach była praca zespołowa, jak również fakt, że Mariusz Sordyl to bardzo dobry szkoleniowiec. Mam nadzieję, że na kolejny sezon też będziemy mieć solidny skład – zakończył Capilnasiu.

Opracowała: Magdalena Bojdo

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved