Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga K: Milada Bergrova w bielskich barwach

PlusLiga K: Milada Bergrova w bielskich barwach

fot. archiwum

Milada Bergrova, znana bardziej w Polsce pod panieńskim nazwiskiem Spalova, podpisała kontrakt z zespołem BKS Aluprof Bielsko-Biała. 33-letnia Czeszka związała się z bielskim klubem umową jedynie na najbliższy sezon ligowy.

Milada Bergrova swoją przygodę ze sportem rozpoczynała od koszykówki, ale w wieku 13 lat zmieniła dyscyplinę sportu na siatkówkę. Pierwszym klubem Bergrovej był SK UP Ołomuniec, gdzie występowała przez osiem lat. Przez kolejne dwa sezony Bergrova grała we Francji w zespołach z Miluzy i Villebon. W sezonie 2005/2006 broniła barw tureckiego Eczacibasi Stambuł.

– W Turcji bardzo mi się podobało, bo to ciekawy kraj z zupełnie inną kulturą – mówi dziś Bergrova. Przez następne dwa lata czeska środkowa występowała w Winiarach Kalisz, z którymi sięgnęła po mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski. – Z tym okresem wiążą się i dobre i złe wspomnienia. Dobre to oczywiście sukcesy, jakie osiągnęliśmy. Złe, bo do dziś nie otrzymałam wszystkich pieniędzy za grę w Kaliszu – mówi Bergrova, która przez ostatnie cztery lata grała w najlepszym czeskim klubie – Modransce Prostejov.

Każdego roku zespół z Bergrovą w składzie wygrywał mistrzostwo i Puchar Czech. – W Czechach siatkówka jest na słabym poziomie, a ja chciałam zagrać jeszcze w silniejszej lidze. Był to jeden z powodów, dla których postanowiłam przyjąć ofertę z Bielska-Białej – uśmiecha się Bergrova, która w BKS Aluprof będzie grała wraz z Heleną Horką, z którą występowała razem w Kaliszu i Prostejovie.– Jesteśmy przyjaciółkami i lubimy trzymać się razem. Bardzo się cieszę, że teraz również będziemy grać w jednym klubie – kończy 33-letnia siatkarka.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved