Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skorupa: Ten zespół może w Ankarze odpalić

Katarzyna Skorupa: Ten zespół może w Ankarze odpalić

fot. archiwum

Polskie siatkarki jutro rozpoczynają walkę o igrzyska. Ciężka przeprawa, jaka czeka Polki w Ankarze, nie demotywuje naszych reprezentantek, a wręcz przeciwnie. - To nie znaczy, że należy skazywać nas na pożarcie - mówi kapitan zespołu, Katarzyna Skorupa.

Polki solidnie przygotowywały się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Ciężka praca ma przynieść efekty w Ankarze. – W pierwszym tygodniu pracowałyśmy bardzo intensywnie, ale z każdym dniem obciążenia się zmniejszają, tak żebyśmy w Ankarze osiągnęły szczyt formy – mówi w Przeglądzie Sportowym Katarzyna Skorupa.

Przed wyjazdem do Turcji polska drużyna rozegrała dwa sparingi z reprezentacją Niemiec. Oba spotkania kończyły się w tie-breaku. W pierwszym górą były Polki, w kolejnym już rywalki. Najmocniejszym akcentem tych meczów była postawa naszych siatkarek w tie-breaku pierwszego pojedynku, w którym to Polki wyciągnęły i wygrały seta, mimo niekorzystnego stanu 9:14. Skorupa przyznaje, że również finał w Ankarze polska reprezentacja mogłaby rozegrać z Niemkami. – Nie mam nic przeciwko finałowi z Niemkami, ale może już bez takich emocji. Wolę wygrać łatwo i przyjemnie, bez takich dreszczowców – przyznaje siatkarka.

Polki czeka naprawdę ciężka przeprawa. Już grupa naszej reprezentacji wydaje się być najmocniejsza. Naszymi rywalkami będą Serbki, Rosjanki i Holenderki. – Nie oszukujmy się – nie jesteśmy faworytem turnieju, nie jesteśmy nawet faworytem grupy. Ale to nie znaczy, że należy skazywać nas na pożarcie. Mamy naprawdę dobry zespół i jeśli złapiemy świeżość, a atmosfera pozostanie dobra, mamy szansę podjąć walkę. Ten zespół może w Ankarze odpalić. Naprawdę w to wierzę – mówi pełna nadziei Skorupa.



źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved