Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jakub Wachnik: Kolejny krok w stronę spełnienia marzeń

Jakub Wachnik: Kolejny krok w stronę spełnienia marzeń

fot. archiwum

Juniorom Czarnych nie udało się obronić złotego medalu mistrzostw Polski. Ze srebrnego medalu jednak również powinni być dumni. Po zakończeniu finałowego spotkania o kulisach zmagań opowiadał w wywiadzie dla RadomSport.pl Jakub Wachnik, MVP imprezy.

Michał Podlewski, RadomSport.pl: Marzyliście o zdobyciu trzeciego złota, co więcej, miało to nastąpić przed własną publicznością. Wielu z was wyglądało na załamanych, chociaż jesteście drugą siłą w kraju!

Jakub Wachnik (siatkarz Czarnych, MVP finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów): – Taki jest sport, że nie wszystko się da wygrać. Delic-Pol Częstochowa pokonał nas po raz drugi na przestrzeni trzech dni, udowadniając, że zasłużył na ten tytuł. My tymczasem nie byliśmy tym samym zespołem, który gra w hali Publicznego Gimnazjum nr 22.

W niedzielnym finale, pomimo dopingu kibiców, wyglądaliście, jak byście w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji byli gośćmi.– Nie mieliśmy zbyt wielu okazji do tego, żeby w niej trenować, rozgrywać spotkania, bowiem naszym obiektem jest właśnie obiekt przy Rapackiego. I było to widać w finałowym meczu. Na MOSirze, chociaż kibice robili co mogli, żeby nam pomóc, za co ogromnie im dziękujemy, czuliśmy się jakoś obco.

Czego więc zabrakło do wywalczenia złotego medalu?

– Nie mogliśmy się wstrzelić z zagrywką, co natomiast udało się rywalowi. I po raz kolejny okazało się, że jest to jeden ze złotych środków do triumfu.

Przed większością z was teraz ważny czas, w którym zdecydujecie, co dalej. Czarni pukają do pierwszej ligi, więc może w kolejnym sezonie będziecie brylować w seniorskiej siatkówce na tym samym parkiecie, na którym rozegraliście finał mistrzostw Polski?

– Na razie skupieni byliśmy na batalii juniorskiej. Osobiście marzę o występach w przyszłości w ekstraklasie. A jeżeli chodzi o Czarnych? Nic nie jest przesądzone, gdyż sezon jeszcze trwa, więc rozmowy dopiero przed szefami klubów i zawodnikami. Spokojnie więc poczekajmy na majowe rozwiązania.

* Rozmawiał: Michał Podlewski (RadomsSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved