Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Avia przed decydującym meczem w grupie IV

II liga M: Avia przed decydującym meczem w grupie IV

fot. archiwum

Pojedynek Avii Świdnik z AKS Rzeszów pozostawia jedyną niewiadomą jeśli chodzi o zwycięzców grup w II lidze mężczyzn. O tym, która z drużyn z tej pary zagra w turnieju mistrzów i powalczy o awans na wyższy szczebel rozgrywek, zdecyduje piąty pojedynek.

W pozostałych grupach II ligi już od jakiegoś czasu znamy zwycięzców. W grupie 1 dość niespodziewanie zwyciężyli akademicy z Poznania, którzy w play-off pokonali, bezbłędnie spisujący się w sezonie zasadniczym, Krispol Września. Klub ze stolicy Wielkopolski już złożył dokumenty jako kandydat do organizacji turnieju finałowego. W drugiej grupie zwyciężyli siatkarze Kęczanina Kęty, a w trzeciej, od początku stawiana w roli faworyta, ekipa Czarnych Radom.

Najdłużej walka o zwycięstwo toczy się w grupie 4, gdzie najpierw dwa pojedynki u siebie wygrała drużyna AKS Rzeszów, by następnie dać się pokonać w dwóch pojedynkach w Świdniku. Tym samym o tym, kto wygra tę grupę i weźmie udział w turnieju mistrzów II ligi, zdecyduje piąty pojedynek, który odbędzie się już w najbliższą środę.

Nie będziemy grać we własnej hali, a to był nasz wielki atut. W sobotę wygraliśmy z Rzeszowem dosyć łatwo, w niedzielę nasza gra była już trochę słabsza, ale się udało – komentował na łamach Kuriera Lubelskiego trener Avii.W środę wszystko będzie zależeć od dyspozycji dnia, bo wcześniejsze spotkania pokazały, że potencjały obu drużyn są zbliżone. Martwią mnie tylko kłopoty kadrowe. Ostatnio nie trenował z nami Michał Ciupa, który ma problemy z kolanem. Nie wiem, czy będzie mógł zagrać w środę. Jeśli nie, zastąpi go Adam Olejniczek – mówił Mariusz Kowalski.

Jaka będzie zatem taktyka ekipy ze Świdnika w tym ostatnim grupowym meczu?

Na pewno będą to inne mecze niż w Świdniku. Znamy jednak zespół z Rzeszowa bardzo dobrze i myślę, że mamy na nich taktykę. Musimy ustrzec się błędów, które popełnialiśmy w trakcie ostatnich spotkań w Rzeszowie. Nie zawsze liczyć na siłę, ale grać technicznie. To się sprawdziło w Świdniku i mam nadzieję, że przyniesie nam wygraną w środę – zakończył szkoleniowiec.

źródło: inf. własna, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved