Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Joker Świecie po raz trzeci lepszy od Zawiszy Sulechów

II liga K: Joker Świecie po raz trzeci lepszy od Zawiszy Sulechów

MLKS Zawisza Sulechów poniósł trzecią z rzędu porażkę z Jokerem Świecie. Tym samym sulechowianki zakończyły sezon, zajmując drugie miejsce w grupie pierwszej II ligi siatkarek. Zespół ze Świecia wywalczył przepustkę do turnieju mistrzyń.

Pierwsza partia tego pojedynku rozpoczęła się bardzo udanie dla zespołu Marka Mierzwińskiego. Z prawego ataku punktowała Paulina Chojnacka, a ze środka Anna Gwiżdż . Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem trudnej zagrywki sulechowianek, jak również ze skończeniem własnego ataku. Podopieczne Marka Mierzwińskiego wykorzystywały błędy Jokera. Zawisza prowadził już 14:6. Trener Andrzej Nadolny zareagował na sytuację na boisku, biorąc czas, jednak na niewiele się to zdało. Zawisza utrzymał wypracowaną wcześniej przewagę punktową i spokojnie wygrał seta do 21.

Początek drugiego seta był bliźniaczo podobny do pierwszej odsłony. Zawisza po udanych blokach Gwiżdż-Kotarska osiągnął trzypunktową przewagę (4:1). Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener gości. Po czasie udaną akcją ze środka popisała się Izabela Cieśnik. Brak kończącego ataku w zespole przyjezdnych i udane kontry w wykonaniu Zawiszy sprawiły, że gospodynie systematycznie powiększały swoją przewagę (11:6). Chwila dekoncentracji w szeregach sulechowianek sprawiła, że Joker znacznie zmniejszył przewagę punktową (16:15). W końcówce seta kibice oglądać mogli efektowne wymiany i grę punkt za punkt. Nerwowa końcówka należała do zawodniczek Marka Mierzwińskiego, które zwyciężyły seta do 23.

Trzecia partia rozpoczęła się od udanych zbić Jokera Świecie, który szybko osiągnął znaczną zaliczkę punktową. Efektownie punktowały Hanna Łukasiewicz i Żaneta Hajne. Na tablicy wyników był rezultat 3:10, kiedy o czas dla swoich zawodniczek poprosił Marek Mierzwiński. Przerwa ta nie pomogła zbyt wiele, ponieważ z każdą kolejną akcją to siatkarki Jokera powiększały swoją przewagę. Zawisza nie zdołał dogonić rywalek ze Świecia i przegrał trzecią odsłonę do 16. Tym samym zawiszanki prowadziły w całym spotkaniu, ale już tylko 2:1.

Czwarta odsłona tego spotkania ponownie rozpoczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Nadolnego, które wykorzystywały wszystkie błędy sulechowianek. Efektownymi atakami popisywała się Izabela Hohn. Joker prowadził już 10:4. Trener Mierzwiński reagował na sytuację na boisku, biorąc czas, czy też rotując składem, jednak nie przyniosło to żadnego efektu. Zawisza nadal popełniał mnóstwo błędów zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. Przy stanie 17:10 dla Jokera Zawisza zabrał się za odrabianie strat. Atomowymi atakami popisywały się Paulina Chojnacka i Marta Kotarska. Sulechowianki zdołały zniwelować straty tylko do stanu 17:16 dla Jokera. Kolejne błędy siatkarek Marka Mierzwińskiego sprawiły, że piłkę meczową miał zespół ze Świecia (24:21). Skuteczny blok Jokera na Paulinie Chojnackiej zakończył czwartą partię. W całym spotkaniu był remis 2:2.

Początek tie-breaka to wyrównana walka z obu stron siatki. Po stronie Zawiszy punktowała Paulina Chojnacka. W szeregach gości skutecznie atakowała Anna Hohn. Gra punkt za punkt trwała tylko do stanu 7:7. Wówczas skuteczny blok Jokera oraz błędy Zawiszy w obronie sprawiły, że przyjezdne wypracowały sobie trzy punkty przewagi (12:9). Świecianki nie pozwoliły gospodyniom odrobić strat. Skuteczny atak ze skrzydła Jokera Świecie zakończył seta i cały mecz.

Podopieczne Andrzeja Nadolnego po raz trzeci pokonały Zawiszę Sulechów i to one zajęły pierwsze miejsce w grupie pierwszej drugiej ligi kobiet. Tym samym Joker Świecie zagra w turnieju finałowym o pierwszą ligę kobiet. Dla zawodniczek Marka Mierzwińskiego sezon zakończył się. Zawisza zajął drugie miejsce w grupie pierwszej.

Zawisza Sulechów – Joker Świecie 2:3
(25:21, 25:23, 16:25, 22:25, 12:15)

Zawisza: Wodrowska, Chojnacka, Gwiżdż, Wojdyło, Szymon, Kotarska, Dołżańska (libero) oraz Owczynnikowa, Ganszczyk, Lubera, Butt-Hussaim i Chodorowska
Joker: Łukasiewicz, Hohn A., Wojciechowska, Hajne, Cieśnik, Hohn I., Święcicka (libero) oraz Mirosław, Wenerska, Gapińska, Nowak i Glama