Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Ricardo i Cunha ze złotem

WT Mysłowice: Ricardo i Cunha ze złotem

Hiszpański duet Herrera/Gavira stanął na najniższym stopniu podium mysłowickiego turnieju z cyklu World Tour. Złoto zdobyła para Ricardo/Cunha, która po zaciętym pojedynku pokonała swoich rodaków, Marcio Araujo/Pedro.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się pary hiszpańska Pablo Herrera Allepuz i Adrián Gavira Collado oraz włoska Nicolai Paolo i Daniele Lupo. Zwycięzcami okazali się Hiszpanie, którzy dość łatwo wygrali to spotkanie.

Pierwszą partię bardzo efektownie rozpoczął Gavira, posyłając dwa asy serwisowe z rzędu. Po drugiej stronie siatki włoska para grała bardzo nerwowo. Nicolai Paolo i Daniele Lupo mieli duże problemy z wyprowadzeniem składnych akcji, co skrzętnie wykorzystywali Hiszpanie. Set zakończył się wynikiem 21:16.

Drugą partię z ogromnym animuszem rozpoczęli Hiszpanie. Tym razem punktową zagrywką popisywał się Pablo Herrera Allepuz. Hiszpański atak i zagrywka zdominował drugiego seta. Włosi na różne sposoby próbowali zmniejszyć przewagę, ale niewiele to jednak pomogło. Iberyjczycy wygrali tę partię 21:12. – Cieszę się bardzo razem ze swoim współpartnerem ze zwycięstwa i z brązowego medalu. Przed meczem szykowaliśmy się na twardą walkę z włoskim przeciwnikiem. Okazało się, że zwycięstwo przyszło o wiele łatwiej, niż zakładaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tym turnieju, lubimy tutaj przyjeżdżać, wasi kibice są wspaniali, żyją siatkówką. Zawsze w tym turnieju mamy duży doping w wykonaniu polskich kibiców. Za doping ten serdecznie dziękuję wszystkim Polakom zgromadzonym na turniejowej arenie. Dodam jeszcze, że dopisała pogoda, z którą w Polsce jest różnie. Jest pogoda, jest doping polskich kibiców, są brązowe medale. W Mysłowicach jest po prostu wspaniale – powiedział po spotkaniu uśmiechnięty brązowy medalista Adrián Gavira Collado.

mecz o III miejsce:

Nicolai/Lupo (ITA) – Herrera/Gavira (ESP) 0:2
(16:21, 11:21)

Na długo przed finałowym spotkaniem obie brazylijskie pary rozpoczęły rozgrzewkę. Ku uciesze zgromadzonej publiczności popisywali się finezyjnymi akcjami. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie piętnastej. Przebieg pierwszego seta wskazywał na szybkie zakończenie spotkania. Para Pedro Henrique Cunha i Ricardo Alex Costa Santos rozbili swoich rodaków w stosunku 21:8, nie pozwalając na ani jedną finezyjną akcję. Złość, jaką wykazują do siebie brazylijskie pary, miała oddźwięk na boisku.

Drugi set to pokaz plażowej siatkówki w najwyższym, brazylijskim wykonaniu. Marcio Henrique Barroso Araujo i Pedro Solberg Salgado wznieśli się na wyżyny, co wywoływało po każdej akcji niesamowity aplauz zgromadzonej publiczności. Pokazowa gra w brazylijskim wykonaniu jednych i drugich doprowadziła do remisu w  meczu finałowym. Marcio i Pedro zwyciężyli drugiego seta z przewagą dwóch oczek.

Tie-break to finezja siatkówki plażowej. Początek rozstrzygającej partii zapisywał na swoje konto Pedro ze swoim kompanem. Doświadczenie Ricardo Alexa Costa Santosa wzięło jednak górę. Para Ricardo/Cunha zwyciężyła niezwykle wyrównanego tie-breaka do trzynastu i cały mecz w stosunku 2:1. – Bardzo lubimy grać w Mysłowicach, jeśli będzie za rok kolejny taki turniej na tej ziemi, na pewno nas tutaj nie zabraknie. Cieszymy się ze złotych medali. Dziękujemy polskim kibicom za wspaniały doping i atmosferę, jaką zgotowali nam na ten finał – powiedział po spotkaniu rozradowany Cunha.