Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Legień: Dla Będzina to ogromny sukces

Rafał Legień: Dla Będzina to ogromny sukces

fot. archiwum

Po wygranym spotkaniu w Wieluniu będzinianie unieśli w górę czek i pamiątkowy puchar za zajęcie trzeciego miejsca. Trener Legień pochwalił swoich zawodników za postawę: - Bardzo dobrze zagraliśmy końcówkę sezonu i zasłużyliśmy na to trzecie miejsce.

Zespół z Będzina miał w tym sezonie monopol na wygrywanie z Siatkarzem. Poza przegraną w pięciu setach na wyjeździe, w spotkaniu rundy zasadniczej podopieczni Rafała Legienia schodzili z parkietu zwycięsko – Wieluń to doświadczony zespół, bardzo solidnie poukładany przez Tomka Wasilkowskiego. Graliśmy naprawdę dobre mecze, ta liga była bardzo wyrównana w tym sezonie i bardzo się cieszymy z tego, że udało nam się wygrać w Wieluniu – powiedział szkoleniowiec. MKS MOS wygrywał z Siatkarzem nie tylko w lidze, będzinianie zwycięsko wyszli także z pojedynku w Pucharze Polski, odpadając z tych rozgrywek dopiero po dwumeczu ze Skrą Bełchatów, eliminując po drodze między innymi Fart Kielce. – Myślę, że w meczu pucharowym w najważniejszych momentach zaprocentowało nasze doświadczenie – dodał Legień.

Trener z Będzina nie krył zadowolenia z wywalczonego miejsca na podium. Podkreślał także, jak trudne i wyrównane były w tym sezonie rozgrywki na zapleczu PlusLigi. – Przed sezonem może w ciemno nie brałbym tego trzeciego miejsca, ale wiedziałem, że liga będzie bardzo ciężka. I tak rzeczywiście było. Praktycznie trzy kolejki przed końcem nikt nie był pewny, czy będzie w ósemce, czy będzie grał o medale, czy o utrzymanie w lidze.  O tym, że każdy zespół mógł wygrać z każdym, świadczą również wyniki play-off, gdzie doszło do niecodziennej sytuacji, kiedy to zespoły z dolnej części drabinki pokonywały murowanych faworytów i przechodziły do następnej rundy. – Te zespoły z dolnej pozycji pokazały, że potrafią wygrać z górnymi miejscami, tak jak udowodnił to Wieluń, jak udowodnił to Lubin. My akurat bardzo dobrze zagraliśmy końcówkę sezonu i zasłużyliśmy na to trzecie miejsce – zakończył szkoleniowiec trzeciej drużyny pierwszej ligi mężczyzn.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved