Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: Gedania Gdańsk została mistrzem Polski juniorek

MPJ: Gedania Gdańsk została mistrzem Polski juniorek

fot. archiwum

Siatkarki Gedanii Gdańsk zostały nowymi mistrzyniami Polski juniorek. Podopieczne Piotra Grabana w wielkim finale spotkały się z broniącym zeszłorocznego tytułu Pałacem Bydgoszcz. Gedanistki pokonały ekipę znad Brdy 3:1.

Początek spotkania finałowego pokazał, że bydgoszczanki mają duże problemy ze skończeniem ataku, dzięki czemu gdańszczanki wyszły na prowadzenie 7:1. Po kiwce Anny Grejman pałacanki zmniejszyły straty do stanu 3:8, ale gdy asa serwisowego zdobyła Julita Kurdziuk, było 10:3 dla Gedanii. W ekipie Macieja Kromrycha ciężar gry wzięła na siebie Emilia Mucha. Przyjmująca mistrzyń Polski zdobyła pięć punktów z rzędu (8:10), a gdy blokiem zatrzymała ją Alicja Wójcik, zawodniczki z Pomorza prowadziły 14:9. Bydgoszczanki zdołały się zbliżyć do stanu 12:15, jednak rywalki po raz kolejny zaczęły uciekać, wyraźnie wygrywając pierwszą partię 25:18.

Po błędach własnych Pałac przegrywał w drugiej partii 0:2, ale po kilku akcjach było już 4:3 dla siatkarek znad Brdy. Na boisku sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie, bo po zagrywkach Klaudii Mokwy było 8:6 dla Gedanii, dzięki kontrom Grejman podopieczne Macieja Kromrycha remisowały (8:8), zaś po bloku Katarzyny Szostak prowadziły 10:8. Od stanu 16:16 zaczęła się zarysowywać coraz wyraźniejsza przewaga bydgoszczanek, które po dwóch atakach Eweliny Frąszczak prowadziły 18:16, a po mocnych zagrywkach Grejman – 21:17. Czteropunktowa zaliczka okazała się niewystarczająca, bo po chwili ponownie był remis – 22:22, jednak trzy kolejne punkty należały do pałacanek, które wygrały 25:22.

Trzecia odsłona meczu to zacięta walka do stanu po 3. Później coraz wyraźniej zaczęła dominować ekipa Gedanii. Przy stanie 15:10 podwyższyć prowadzenie mogła Kurdziuk, jednak piłka po jej ataku znalazła się daleko w aucie (15:11). Do końca partii obraz gry nie uległ zmianie. Gdańszczanki bardzo ambitnie prezentowały się w obronie, wykorzystując błędy zespołu znad Brdy (25:18).Po zmianie stron gedanistki już po dwóch akacjach prowadziły 2:0, jednak błyskawicznie odpowiedziała im Mucha (2:2), ale po kontrze Justyny Łukasik o czas dla zespołu poprosił trener Kromrych (3:6). Po wznowieniu Ewelina Janicka doprowadziła do wyrównania, a Mucha , blokując Annę Łozowską , wyprowadziła pałacanki na 13:10. W tym momencie w „tryby" zespołu z Bydgoszczy wdarł się piach i przy stanie 13:15 o kolejną przerwę poprosił Paweł Kromrych. Bydgoszczankom strat nie udało się już odrobić. Rozkręcające się z akcji na akcję gdańszczanki stopniowo powiększały prowadzenie, wygrywając 25:18.

MVP spotkania została Natalia Gajewska z Gedanii Gdańsk.

Pałac Bydgoszcz –  Energa Gedania Gdańsk 1:3
(19:25, 25:22, 18:25, 18:25)

Składy zespołów:
Pałac: Grejman, Szostak, Frąszczak, Mucha, Janicka, Biedziak, Korabiec (libero) oraz Owusu
Gedania: Gajewska, Łukasik, Wójcik, Kurdziuk, Mokwa, Łozowska, Chyła (libero)

Najlepsze zawodniczki:
Sparta Warszawa – Kinga Dybek
KS Pałac Bydgoszcz – Marta Biedziak
BKS Aluprof Bielsko-Biała – Koleta Łyszkiewicz
Energa Gedania Gdańsk – Natalia Gajewska
MKS V LO I Rzeszów – Maja Świątek
UKS SMS Łódź – Paulina Czubak
Silesia Volley Mysłowice/Chorzów – Marta Szajer

Nagrody indywidualne:
Najlepsza libero: Anna Korabiec (Pałac Bydgoszcz)
Najlepsza punktująca: Julita Kurdziuk (Gedania Gdańsk)
Najlepsza rozgrywająca: Ewelina Polak (Sparta Warszawa)
Najlepsza przyjmująca: Anna Grejman (Pałac Bydgoszcz)
Najlepsza blokująca: Aleksandra Sikorska (Sparta Warszawa)
Najlepsza atakująca: Anna Łozowska
MVP finałów mistrzostw Polski juniorek 2012: Justyna Łukasik (Gedania Gdańsk)

Zobacz również:
Wyniki finałów mistrzostw Polski juniorek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved