Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Argentyna słabsza od USA w meczu towarzyskim

Argentyna słabsza od USA w meczu towarzyskim

W rozegranym meczu towarzyskim siatkarze reprezentacji USA pewnie pokonali Argentynę 3:1. Kolejny mecz zaplanowano na niedzielę. Przypomnijmy, że obie drużyny przygotowują się do kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych do IO.

Argentyńczycy rozpoczęli to spotkanie zdecydowanie lepiej niż gospodarze i poskutkowało to zwycięstwem w pierwszej partii. Zacięta była też druga część meczu, kiedy to na początku kilkoma oczkami prowadzili podopieczni trenera Javiera Webera, aktualni mistrzowie olimpijscy zdołali jednak odrobić straty i wygrać tę partię. Przyjezdni również od kilkupunktowego prowadzenia rozpoczęli partię numer trzy. Amerykanie wrzucili jednak wyższy bieg, szybko odrobili straty i mniej więcej od połowy seta dominowali już na parkiecie. Następnie, niejako z rozpędu, rozpoczęli czwartego seta od prowadzenia 10:1 i grając pewnie i dobrze, kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

Amerykanie byli lepsi niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ataku było 74:61, ale kluczowe wydają się być tutaj blok i zagrywka, gdzie w tym pierwszym elemencie siatkarze z USA zdobyli 19 punktów, przy 11 udanych zastawianiach przeciwnika. W polu zagrywki podopieczni Alana Knipe’a zapunktowali dziesięciokrotnie, natomiast Argentyńczycy tylko dwa razy. Najlepiej punktującymi po stronie USA byli Matt Anderson (16) i David Lee (14). Po  stronie Argentyny najwięcej punktowali Sebastian Sole (19) i Nicolas Bruno (12) i wypadałoby w tym miejscu zaznaczyć, że Argentyna nie przyjechała do Kalifornii w pełnym składzie.

USA – Argentyna 3:1
(21:25, 25:23, 25:18, 25:17)

Turniej kwalifikacyjny do IO w strefie NORCECA (USA) rozpoczyna się 7 maja i potrwa do 12 maja. Oprócz USA zagrają w nim ekipy Meksyku, Kostaryki, Trynidadu i Tobago, Kuby, Kanady, Portoryko i Dominikany. Amerykanie zagrają w grupie z pierwszymi trzema zespołami. W Ameryce Południowej natomiast o kwalifikację olimpijską panowie powalczą w dniach 11:13 maja w Argentynie. Oprócz gospodarzy zagrają także: Chile Wenezuela i Kolumbia.

źródło: inf. własna, usavolleyball.org