Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ostatki w pierwszej lidze?

Ostatki w pierwszej lidze?

fot. archiwum

Rozgrywki na zapleczu PlusLigi nieuchronnie dobiegają końca. W finale jest 1:1 i dwa mecze w Lubinie z pewnością dostarczą nie lada emocji. Toczy się także walka o trzecie miejsce pomiędzy Siatkarzem Wieluń a MKS-em MOS Będzin.

Drużyna z Lubina, która praktycznie całą rundę zasadniczą grała w dole tabeli, sprawiła ogromną niespodziankę, dochodząc do finału. A i tu podopieczni Pawła Szabelskiego nie składają broni i walczą jak równy z równym z faworyzowaną Nysą, gdzie wygrali pierwsze spotkanie 3:1. W drugim meczu musieli jednak uznać wyższość gospodarzy i ponieśli porażkę w takim samym stosunku. W Lubinie zapowiada się gorący weekend i to nie tylko przez wysoką temperaturę na dworze, bowiem niejedna drużyna przekonała się już, jak ciężko jest tam grać. Stawką finału jest prestiż i pieniądze obiecane przez PZPS. Niestety zwycięzca nie zapewni sobie udziału w rozgrywkach PlusLigi na kolejny sezon. Zawodnicy z Nysy są pewni swego i wierzą, że wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji. 
– Mam nadzieję, że wywieziemy stamtąd dwa zwycięstwa i zakończymy rywalizację na 3:1 – powiedział Dawid Bułkowski. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 18.00.

W Wieluniu o trzecie miejsce zagrają zespoły miejscowego Siatkarza oraz MKS-u MOS Będzin. W pierwszych dwóch spotkaniach pewnie triumfowali zawodnicy Rafała Legienia. Siatkarze z Wielunia tylko w jednym z rozegranych sześciu setów zdołali zdobyć więcej niż 20 punktów. Trener Siatkarza przyczyn porażki upatruje w dobrej dyspozycji gospodarzy w polu zagrywki. – Będzin zagrał u siebie bardzo dobrze zagrywką, mieliśmy problemy, żeby przyjąć mocne serwisy, stąd wynikały nasze problemy. Mam nadzieję, że my rozstrzelamy Będzin zagrywką i wrócimy do Będzina. Taki jest cel – podsumował Tomasz Wasilkowski. Dodatkową motywacją dla siatkarzy z Wielunia jest premia finansowa od PZPS-u, którą zarząd obiecał w całości przekazać zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu. Nie jest tajemnicą, że Siatkarz znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Sobotnie spotkanie przy ulicy Częstochowskiej rozpocznie się o godzinie 18.00, w przypadku zwycięstwa gospodarzy drugi mecz zostanie rozegrany w niedzielę o 12.00. Na oba spotkania wstęp wolny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved