Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stary nowy mistrz Słowacji – Chemes Humenné

Stary nowy mistrz Słowacji – Chemes Humenné

fot. archiwum

Chemes Humenné Marcina Krysia został nowym mistrzem Słowacji. Podopieczni Rastislava Chudíka  w rozgrywanej do 4 zwycięstw rywalizacji pokonali Volley Team Bratysława. Tym samym ekipa Humenné odzyskała utracony przed rokiem tytuł.

Dwukrotny zdobywca tytułu mistrza Słowacji – Chemes Humenné, triumfujący w latach 2008, 2010, zdobył trzeci tytuł w historii klubu. Po pięciomeczowej walce wyższość siatkarzy Humenné musieli uznać zawodnicy Volley Teamu Bratysława, na najniższym stopniu podium stanął natomiast inny zespół z Bratysławy – obrońca tytułu – VKP Bratysława.

Siatkarze Chemes Humenné rozstrzygające spotkanie rozpoczęli od silnego uderzenia w ataku, pewnie dążąc do zakończenia zmagań sezonu 2011/2012. Wypracowana jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną przewaga 6:2 pozwoliła przyjezdnym przejąć kontrolę nad meczem już w początkowej fazie zmagań. Prowadzeni przez grającego trenera Branko Pistoviča gospodarze nie powiedzieli jednak ostatniego słowa w tej partii, najpierw wyrównując stan rywalizacji, a następnie doprowadzając do zaciętej walki w końcowych akcjach seta. Wymianę sił w ataku i walkę punkt za punkt lepiej wytrzymali goście, którzy wygrywając 26:24, postawili kolejny mały krok w kierunku mistrzostwa.

Pewność siebie gości miała swoje odzwierciedlenie także w przebiegu i rezultacie końcowym odsłony kolejnej. Po bliźniaczo podobnym do partii pierwszej początku seta zespół trenera Chudika dość szybko mógł się cieszyć z kilku ‘oczek’ zaliczki. Gospodarze nie ustrzegli się przy tym niewymuszonych błędów własnych i tak po kolejnym niedokładnym dograniu Mikuli na tablicy widniał wynik 20:15 dla Humenné. Nadzieję sympatykom zespołu z Bratysławy przywróciły asy serwisowe Hriňáka, ostatecznie jednak ponownie triumfowali przyjezdni, wygrywając 25:22.Partia ostatnia, wbrew temu na co mógłby wskazywać rezultat końcowy, była najbardziej wyrównaną w całym meczu. Wymiana punkt za punkt toczyła się jednak tylko do etapu drugiej przerwy technicznej (15:17). Od tego momentu gra toczyła się tylko „do jednej bramki”, na parkiecie dzielili i rządzili siatkarze Humenné, wygrywając 25:19 i w całym meczu 3:0.

Ostatni etap był dla nas najtrudniejszy, jednak zawodnicy potwierdzili, że są w doskonałej formie. Kluczowe było podejście do rywalizacji, pokora i szacunek wobec przeciwnika. Po stronie rywali były wielkie nazwiska, co początkowo mogło nas trochę wystraszyć. Włożyliśmy w te mecze całe serce i to był czynnik decydujący. Jestem bardzo szczęśliwy, także dlatego, że to mój pierwszy tytuł – mówił, dziękując swoim podopiecznym, Rastislav Chudík. W zupełnie odmiennych nastrojach byli zawodnicy i trener zespołu z Bratysławy. – Muszę przyznać, że rywale byli lepsi pod względem sportowym i Humenné wygrał zasłużenie. Zaprezentowaliśmy maksimum naszych umiejętności, ale to nie wystarczyło, aby wygrać. Nie znaleźliśmy sposobu na pokonanie rywala. Gratuluję przeciwnikowi, jednocześnie dziękuję moim zawodnikom, którzy wnieśli sporo pozytywów do słowackiej siatkówki – mówił Branko Pistovič.

Volley Team UNICEF Bratislava – ŠK Chemes Humenné 0:3
(24:26, 22:25, 19:25)

Stan rywalizacji 4:1 dla Humenné

Składy zespołów:
UNICEF: Mikula, B. Pistovič, R. Nemec, Demeter, M. Hukel, Benčič, Csicsay (libero) oraz Pipa, Križko i Hriňák
CHEMES: Sukochev, Leškanič, Kašper, Javorčík, M. Mizerák, Dekker, Krys (libero) oraz S. Soták i Jakubov

Zdobywcy mistrzostwa Słowacji w ostatnich latach:

2012 – VK Chemes Humenné
2011 – VKP Bratysława
2010 – Chemes Humenné
2009 – VKP Bratysława
2008 – VK Chemes Humenné
2007 – VK Cityfarma Nové Mesto nad Váhom
2006 – VKP Bratysława
2005 – VK PU Prešov
2004 VKP Bratysława
2003 ŠK Matador Púchov
2002 ŠK Matador Púchov
2001 Petrochema Dubová
2000 ŠK Matador Púchov
1993-1999 – VKP Bratysława

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off rozgrywek ligi słowackiej

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved