Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Piazza z Sisleya do Cuneo, Raphael zostaje w Trentino

Piazza z Sisleya do Cuneo, Raphael zostaje w Trentino

fot. archiwum

Roberto Piazza po wielu sezonach z jedną drużyną zmienia wreszcie otoczenie. Szkoleniowiec zespołu Sisleya zdecydował się na podpisanie kontraktu z Bre Banca Lannutti Cuneo. Podobnych planów nie ma Raphael, który zostaje w ekipie wicemistrza Włoch.

W ekipie z Cuneo poszukiwania nowego trenera trwały już od początku roku. Wówczas, po sensacyjnej porażce z (o ironio!) Sisleyem Belluno w ćwierćfinale Pucharu Włoch, ze stanowiskiem musiał pożegnać się Flavio Gulinelli. Wśród ewentualnych następców wymieniano m.in. Angelo Lorenzettiego czy byłego szkoleniowca Resovii Rzeszów, Ljubo Travicę. Ostatecznie jednak obowiązki trenerskie powierzono dotychczasowemu asystentowi Gulinelliego, Camilo Placi. Pod jego dowództwem siatkarze z Cuneo zdobyli brązowy medal, co zostało przyjęte w klubie raczej z rozczarowaniem. Władze trzeciej drużyny Serie A zdecydowały się zatem na zatrudnienie „trenera jednego klubu” czyli Roberto Piazzy.

Świeżo upieczony szkoleniowiec zespołu z Piemontu swą karierę zaczynał w sezonie 1992/93 w Parmie, gdzie spędził kolejne cztery lata. W roku 1996 przeniósł się do Sisleya Treviso, gdzie pozostał – z roczną przerwą na „przygodę” w Dynamie Moskwa (2007-2008) – aż do obecnego, zakończonego już sezonu 2011/12. Początkowo sprawował funkcję II trenera, samodzielnie zespół zaczął prowadzić dopiero od roku 2009. Piazza zdobył z Sisleyem niemal wszystkie trofea możliwe do zdobycia. Pracując na stanowisku I trenera, zdobył „jedynie” Puchar CEV. W sezonie 2011/12 wraz z borykającą się nieustannie z kłopotami finansowymi ekipą z Belluno zdobył 6. miejsce. Decyzja o opuszczeniu tonącego okrętu, jakim obecnie jest – już były – Sisley, wydaje się rozsądna. Piazza związał się z Cuneo dwuletnim kontraktem.

Przenosin nie planuje za to nowy wicemistrz Włoch, Raphael Vieira de Oliveira. Brazylijski rozgrywający postanowił przedłużyć kontrakt z Itasem Diatec Trentino do roku 2014. – Jestem zadowolony z wyników. Walczyliśmy o mistrzostwo Włoch, mamy w dorobku tego sezonu Puchar Świata oraz Superpuchar Włoch. Cieszę się, że mogę pozostać w zespole – podkreślał zawodnik, który wraz z reprezentacją Brazylii przygotowuje się do rywalizacji w Lidze Światowej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved