Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Michał Bryl i Maciej Rudol zbierali doświadczenie

WT Mysłowice: Michał Bryl i Maciej Rudol zbierali doświadczenie

fot. archiwum

Michał Bryl i Maciej Rudol w turnieju głównym WT w Mysłowicach zdobywają doświadczenie. W pierwszym meczu młodzi Polacy przegrali z Brazylijczykami Cunha/Ricardo. W meczu o pozostanie w turnieju przegrali z nowozelandzką parą Lochhead/Pitman.

Dzisiejsze plażowe zmagania mysłowickiego World Touru rozpoczęła polska para w składzie Maciej Rudol i Michał Bryl, naprzeciw nich stanęli wyżej notowani w rankingu Brazylijczycy w składzie Pedro Henrique Cunha i Ricardo Alex Costa Santos.

Rudolf/Bryl ten kolejny brazylijsko-polski pojedynek rozpoczęli od trzypunktowego prowadzenia, niestety szybko okazało się, że to było wszystko, na co było stać polski zespół w tej partii. Z łatwością zakończyli ją Brazylijczycy, wygrywając do piętnastu.

Drugi set to kolejne błędy młodej polskiej pary. Zepsute zagrywki i ataki w taśmę ułatwiały przeciwnikom uzyskanie korzystnego rezultatu. Para Ricardo/Cunha pokonała Polaków w drugiej partii do siedemnastu i w całym meczu 2:0. – Wyszliśmy na boisko, żeby wygrać, zabrakło nam jednak tego przysłowiowego ogrania. Okazało się, że na początku meczu prowadzimy, może żeśmy się przestraszyli, no nie wiem, brak doświadczenia? – powiedział po spotkaniu zrezygnowany Michał Bryl. – Gramy razem w parze dopiero od miesiąca, po rozegranych co najmniej stu meczach razem złapiemy doświadczenie i będziemy dokładnie wiedzieć, że tutaj trzeba włożyć rękę, tutaj zagrać, tam coś uderzyć. Wszystko jeszcze przed nami – zakończył Maciek Rudol.I runda:
Cunha/Ricardo BRA [1] – Bryl/Rudol POL [32] 2:0
(21:15, 21:17)


W kolejnej rundzie par przegranych zmierzyli się Michał Bryl i Maciej Rudol z nowozelandzką parą Jason Lochhead/Kirk Pitman.

Pierwsza część inauguracyjnej partii obfitowała w ładne kombinacyjne akcje z obu stron, z lekkim wskazaniem na Nowozelandczyków. Para Lochhead/Pitman do końca seta kontrolowała przebieg wydarzeń, wygrywając 21:17.

Drugą partię i cały mecz wygrali Lochhead/Pitman, którzy potwierdzili swoją przewagę w niemal każdym elemencie gry. Polacy próbowali nadrabiać walecznością i zaangażowaniem, lecz to dziś było za mało.

– Co powiedzieć po takim meczu. Źle weszliśmy w to spotkanie, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć – po spotkaniu krótko skomentowała polska para.

Przegrani na miejscach 25-32:
Bryl/Rudol POL [32] – Lochhead/Pitman NZL [16] 0:2
(17:21, 15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved