Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bułgarska rozgrywająca podpisała kontrakt z Legionovią

Bułgarska rozgrywająca podpisała kontrakt z Legionovią

fot. archiwum

Pierwszą nową zakontraktowaną zawodniczką beniaminka z Legionowa będzie Gergana Marinowa, tegoroczna mistrzyni Bułgarii i reprezentantka tego kraju. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu klub z Mazowsza pozyska kolejne siatkarki.

Po uzyskaniu awansu do PlusLigi Kobiet feta w Legionowie nie trwała długo. Zawodniczki udały się na zasłużone urlopy, a Wojciech Lalek w tym czasie testował zawodniczki zainteresowane grą w Siódemce Legionovia. – W naszym zainteresowaniu pozostaje wiele zawodniczek. Cieszymy się, że tak wiele uznanych siatkarek chce grać w naszym klubie. Dla nas to duży prestiż i wyróżnienie – powiedział przed dwoma tygodniami wiceprezes Siódemki Legionovia, Marek Bąk.Wśród dziewczyn chyba rozeszło się, że jesteśmy klubem dobrze zorganizowanym – śmiał się Bąk.

W tym tygodniu Legionovia doszła do porozumienia z rozgrywającą reprezentacji Bułgarii Gerganą Marinową, która przy Chrobrego będzie grać przez najbliższy sezon. Zarząd klubu nie chciał potwierdzić tej informacji, jednak jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, ta dwudziestopięcioletnia rozgrywająca od poniedziałku przebywała na Mazowszu, a wczoraj podpisała umowę. Marinowa to kapitan CSKA Sofia, z którym w tym roku sięgnęła po mistrzostwo Bułgarii. Od czterech lat regularnie występuje w kadrze Bułgarii.

Po kilku sezonach spędzonych w Dąbrowie Górniczej do zespołu z Legionowa może przenieść się Małgorzata Lis. Beniaminek z Mazowsza interesuje się również Moniką Czypiruk z Impel Gwardii Wrocław. – To prawda, prowadzimy rozmowy z tymi zawodniczkami i być może wkrótce dojdziemy do porozumienia – rąbka tajemnicy uchyla Marek Bąk.Działacze Siódemki Legionovia zapowiadają też bardzo głośne transfery. – Szykujemy dwie bomby transferowe – mówi wiceprezes legionowianek. – Ale na szczegóły jeszcze za wcześnie – dodaje. – Obecnie trwają negocjacje z tegorocznymi medalistkami mistrzostw Polski. Pod uwagę bierzemy też reprezentantki z kontynentu południowo- i północnoamerykańskiego – wyjaśnia Marek Bąk.

Do zmian dojdzie również na ławce trenerskiej. Pierwszym szkoleniowcem pozostanie Wojciech Lalek, którego praca w Legionowie cieszy się wielkim uznaniem. Drugim trenerem będzie Jolanta Studzienna, dotychczasowa środkowa świeżo upieczonego beniaminka PlusLigi Kobiet, a dotychczasowy asystent Lalka, Kamil Kalka, będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zespołu.

Jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, do sztabu szkoleniowego Legionovii przymierzana była Dorota Świeniewicz, a jej partner życiowy, Marek Brandt, miał objąć posadę dyrektora sportowego klubu. Jednak w obu przypadkach rozmowy zakończyły się fiaskiem. Były dyrektor Atomu Trefl Sopot prowadzi już rozmowy z innym zespołem z żeńskiej ekstraklasy, z którego władzami spotkał się wczoraj w Warszawie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved