Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Pycia zawodniczką Budowlanych Łódź

Sylwia Pycia zawodniczką Budowlanych Łódź

fot. archiwum

Sylwia Pycia, mistrzyni Europy z 2005 r., podpisała roczny kontrakt z Budowlanymi Łódź. To pierwszy transfer Budowlanych po zakończeniu rozgrywek. Szefowie łódzkiego klubu od dawna poszukiwali zawodniczki występującej na środku.

Po dwóch latach z zespołem rozstała się Brazylijka Luana De Paula oraz Katarzyna Mróz. W efekcie podpisano roczną umowę z Pycią.

31-letnia zawodniczka w poprzednim sezonie występowała w Stali Mielec. Największe sukcesy osiągała jednak grając w Muszyniance, z którą zdobyła dwa mistrzostwa, wicemistrzostwo i superpuchar kraju. Z kolei w 2005 r. z reprezentacją Polski sięgnęła po mistrzostwo Europy. – Cieszymy się, że kolejne „Złotko” dołączyło do naszej drużyny. Liczymy, że Sylwia będzie naszym dużym wzmocnieniem – mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

Oprócz sprowadzenia środkowej, transferowym priorytetem klubu z Łodzi jest pozyskanie klasowej rozgrywającej. Maleją jednak szanse na przejście do Łodzi Izabeli Bełcik, która prawdopodobnie zostanie w Atomie Sopot. Coraz głośniej w łódzkim klubie mówi się o zagranicznej zawodniczce. Spekuluje się, że chodzi o Kathleen Weiss, reprezentantkę Niemiec. Wiadomo, że w przyszłym sezonie w Budowlanych będą występować: Ewelina Mikołajewska, Katarzyna Bryda, Marta Wójcik oraz Dominika Golec. Wciąż ważą się losy pozostania w drużynie Joanny Mirek.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved